Sevgili Gözaydın,

Uzun zamandır bu site ile ilgili birçok işler başardın.
Herkesin az çok katkısı oldu sanırım ama önemli olan lokomotiftir. O olmazsa hiç bir şey olmaz, Bizler belli bir yaşa geldik bizim çocukluğumuz ve gençliğimiz iyi geçti mükemmel olmazsa bile, ama zamane gençlerimiz maalesef teknolojinin kurbanları olmaktalar.
Bence dostluklar, arkadaşlıklar ve hatta akrabalıkların bitmesine neden olacaktır. Eskiden haberleşme mektuplarla olurdu en azından hal hatır sorulurdu,
Şimdiki zamanda teknolojinin en uç noktasından yararlanıyoruz ve gidip gelmeler, sohbet etmeler, hal hatır sormalar maalesef yok, yoktan çok ortadan kalkmış ev ziyaretlerimiz bile sohbetlerin yerine maalesef ki televizyon seyretmekle geçiyor.
Bence en fazla uğraşılması gereken bu durumu ortadan kaldırmaktır. Gençleri bazı şeylere yöneltip eskiye dönmek demeyelim de eski samimiyetleri nasıl buluruz bunun üzerine düşünüp kafa yormak lazım. İnsanları sadece cenazelerde veya düğünlerde bir arada görürsek bu işin çözümsüzlüğü olur.
Oysa bizler gençleri senede birkaç kez bir vesile ile bir araya getirip görüştürebilirsek, onların daha içten daha samimi bir ortama sokulmalarını sağlayabilirsek sanırım çok şeyi halletmiş olacağız. Bizden geçti benden bu kadar ifadelerini kabul etmemek gerek her yaşta her insanın görüş ve düşüncelerinden faydalanmak lazım. Yaşlıların tecrübesini ön plana koyarak gençlerin ileri görüşlülüğünü kullanarak bu sıkıntıya çözüm bulmalıyız. Ne kadar uzatırsak insanların birbirlerine olan mesafelerini de uzatmış oluruz.
Benim düşüncem bir an evvel yola koyulup insanlarımızı bir araya nasıl ve ne şekilde toplarız. Gençler arasında bir yakınlaşma sağlamalıyız , yaşlılardan çok gençler istemeli bu birleşmeleri yada buluşmaları. Asıl neden bulmalıyız ki bunu başarabilelim.
Herkese fikrini bir şekilde sormalıyız, insanları saygı ile dinlemeliyiz, Yaşın ve eğitimin ne kadar faydası varsa fikir birliğine gidilerek ortak bir yol bulmak da o kadar faydalı olacaktır.
Herkese şimdiden katkılarından dolayı teşekkür ederim.


Tahir Şanlıbayrak
0532 635 08 85
tahirsanlibayrak@yukselen.com

Diğer Yazılarım

HUNDEZ GENÇLİĞİ KADIRGA SOFRASINDA TOPLANIYOR
Birlik Olmak
HUNDEZLİ GENÇLİK TOPLANTILARI
Yazmaya başlamak

Unutulan Bölgemiz