HAYRAT ve ÇEVRESİNDEN PROFİLLER


Hayrat ilçe Kaymakamlık makam şoförü Muzaffer ELLİDOKUZOĞLU


Kanserle Mücadelede başarılı bir derneğimiz
      Aynı zamanda Trabzon Yomra sağlık gurup başkanlığı görevini başarıyla sürdüren Dr Nimet BAKİ hanımefendinin başkanlığını sürdürdüğü Umut ve Savaşım Derneği  Kanserle mücadelede sivil toplum örgütlerimize örnek olacak başarılı çalışmalarla yurdumuzda ve yurtdışında çeşitli etkinliklerle örnek bir mücadele vermektedir


          Trabzon, Of, Hayrat bölgemizden akademisyenlerimizin başarı hikayelerini buradan izleyebilirsiniz. Bu sayfalarımıza sizlerinde katkılarını bekliyoruz.
Çevrenizde bu sayfamıza layık gördüğünüz dostlarınızın hikayelerini bekliyoruz. 


          Trabzon, Of, Hayrat bölgemizden Hayat mücadelesinde başarılı olmuş, Ülke ekonomisine önemli katkıları olan iş adamlarımızın hayat ve başarı hikayelerini buradabulabilirsiniz.

          Hayrat Kurtuluş Mahallesi eşrafından,Köy Hizmetlerinin muhtelif birimlerinde çalışmış ve emekli olmuş DUAYEN insan  Mustafa Omay 

Kelle İbrahim, Türkiye’nin ilk milli müsabakasında Romanya’ya karşı sol haf olarak oynamıştır. O halde Trabzonlu ilk milli futbolcu Kelle İbrahim’dir.

Cevdet Sunay Müze Evi Trabzon İli Çaykara İlçesi Ataköy Beldesinde bulunmaktadır. 5. Cumhurbaşkanımız olan Cevdet Sunay Çaykara Ataköy Doğumludur.   

Nizam Baran                  Süleyman Sarmısak  

“Oy Asiye Asiye / Tütün koydum kesiye / Anan seni verecağ da / Bir evlek pirasiya” şarkısının kemençe ile tınısını duyar ve sesin geldiği yana yönelirseniz, bilesiniz ki kemençeyi çalan, Coşkun’dur. Trabzon’un Hayrat ilçesinin Alona köyünden Coşkun Tiryaki. Hayat, onu bir şekilde İstanbullara savurmuştur. İyi mi olmuştur, kötü mü? Onu henüz Coşkun da bilmemektedir.

Nizam Baran
Süleyman Sarmısak