SELÇUK AYDIN TARİHE GEÇTİ!
Ve boksörümüz Selçuk Aydın tarihe geçti. Dünya Boks Konseyi dünya velter sıklet gümüş kemer mücadelesinde Rumen Ionut Dan Ion'u puanla mağlup etti. Selçuk, profesyonel boks kariyerindeki yenilmezliğini de sürdürdü..


Türk boksör Selçuk Aydın, Dünya Boks Konseyi (WBC) Dünya Velter Sıklet Gümüş Kemer mücadelesinde Rumen Ionut Dan Ion'u puanla yenerek, gümüş kemerin sahibi oldu.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda 12 raund üzerinden yapılan ve 48 dakika süren karşılaşmanın sonunda, Selçuk Aydın 3 hakemin 2'sinin lehine verdiği puanlarla karşılaşmadan galip ayrıldı.

Müsabaka sonunda birinci hakem Selçuk Aydın'a 114, Dan Ion'a 113, ikinci hakem Selçuk Aydın'a 111, Dan Ion'a 116 ve üçüncü hakem de Selçuk Aydın'a 114, Dan Ion'a 113 puan verince, Türk boksör 3 hakemden 2'sinin kararıyla karşılaşmadan galip ayrıldı.

WBC Asbaşkanı Houcine Houichi, müsabakanın ardından Selçuk'a gümüş kemerini taktı. Türk bayrağıyla poz veren Selçuk, ''Bu galibiyeti İskenderun'da şehit olan askerlerimize ve İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısında şehit olanlara armağan ediyorum'' dedi.

-BAKAN ÖZAK DA İZLEDİ-
Müsabakayı Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar, sanatçı Kadir İnanır da izledi.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda müsabakayı izleyen yaklaşık 5 bin kişi, Selçuk Aydın'a büyük destek verdi.

Müsabaka öncesi okunan İstiklal Marşı'nın ardından salonda bir süre ''Kahrolsun İsrail'' diye tehazürat yapıldı.

-SELÇUK 20. GALİBİYETİNİ ALDI-
Profesyonel boks kariyerlerinde bugüne dek yenilgisi bulunmayan Selçuk Aydın, 20. galibiyetini aldı.

Selçuk, bugüne dek yaptığı 20 maçı da kazanırken, bunların 15'inde nakavtla galip geldi. Selçuk Aydın'ın, bundan sonra altın kemer maçına çıkacağı bildirildi.

Rumen Dan Ion ise 27. maçında ilk yenilgisini aldı.

Gecede Selçuk Aydın-Dan Ion mücadelesinden önce bayanlan hafif tüy sıklette Özlem Şahin, Ukraynalı Oksana Romanova'yı, erkekler orta sıklette Murat Öner, Çek rakibi Zdenek Siroky'yi, cruiser sıklette Eyüp Kuşçu, Letonyalı Floriana Strupits'i, süper orta sıklette Savaş Kaya, Çek Cumhuriyeti'nden Tomas Kugler'i puanla, ağır sıklette ise Yakup Sağlam, Alman Marcel Zeller teknik nakavtla yendi.
 

İSTANBUL Abdi İpekçi Spor Salonunda ringe çıkan Avrupa Şampiyonu ve Kıtalar Arası Şampiyonumuz Selçuk Aydın bu başarılarının yanına Dünya Şampiyonluğunu da ekleyerek ülkemize büyük bir gurur yaşattı.

 Spor Salonunu tıklım tıklım dolduran seyircilerin tezahüratları eşliğinde ringe çıkan Selçuk, rakibini daha ilk rauntta Knockdown durumuna sokarak yere serdi.
Hakemin saydığı Ionut Dan Ion, maça asıldı.
 İkinci rauntta kulak zarı yırtılan Selçuk Aydın’ın bu durum maç boyunca performansını olumsuz yönde etkiledi ve buna rağmen muhteşem bir performans sergiledi.
Karşılaşmanın ardından hastaneye giden dünya şampiyonumuz küçük bir operasyon geçirdi.
Büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşma kıran kırana geçti. Sporcumuz rakibini birkaç kez kroki pozisyonuna sokarak yere sermesine rağmen ring hakemi saymadı.
Müsabakanın büyük bir bölümünü önde götüren Selçuk Aydın, rakibini birkaç kez kroki posizyonuna sokmasına rağmen, tecrübeli olan rakip bu durumlardan sıyrılmasını becererek nakavt olmaktan kurtuldu.


Müsabaka sonunda verilen puanlar ise şöyle: Birinci hakem Selçuk Aydın’a 114, Dan Ion 113, ikinci hakem Selçuk Aydın’a 111 Dan Ion’a 116, üçünçü hakem de Selçuk Aydına, 114, Dan Ion’a 113 puanı verince boksörümüz ringden dünya şampiyonluk kemeriyle ayrıldı. İstiklal marşı sırasında seyirciler İsrail aleyhinde tezahürat yaptı. Yenilgisiz boksörümüz bu galibiyetle yaptığı 20 maçın hepsini kazanmış oldu.

Karşılaşmaya; Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Uluslararası Organizasyonlardan Sorumlu Baş koordinatör Mehmet Atalay, ünlü sinema sanatçımız Kadir İnanır, Trabzonspor Kulübü Eski Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun yanı sıra birçok ünlü de katıldı.
İSTANBUL Abdi İpekçi Spor Salonunda ringe çıkan Avrupa Şampiyonu ve Kıtalar Arası Şampiyonumuz Selçuk Aydın bu başarılarının yanına Dünya Şampiyonluğunu da ekleyerek ülkemize büyük bir gurur yaşattı.

Selçuk Aydın hakkında önceki yazılarımız