İDEMM, OF - HAYRAT DERNEĞİ FOLKLOR EKİBİ

   İstanbul'da 1966 yılından itibaren faaliyette olan Of Hayrat Derneği birçok sosyal faaliyette bulunuyor, Bu çalışmaların bir kısmı Yüksek öğrenim gençliğine burs vermek, diğer önemli çalışma ise Genel merkez binası alt katında, Tamamen ücretsiz, her yaşa hitap eden Folklor çalışmalarıdır.

   32 Yıl Folklor çalışması içinde olan Yunus Sabri Biber, 16 Yıldır hocalık yapmaktadır. Y.Sabri hocanın nezaretinde yüzlerce gencimiz, Başta Trabzon, Giresun, Rize, Artvin yöresi oyunlarını öğrenirken, ilaveten Bütün Anadolu ve Trakya oyunlarını da öğretiyor.

    Bu yılki Gençlik Spor Genel Müdürlüğünün, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu işbirliği ile düzenlediği Türkiye Halk Oyunları şampiyonasında Üsküp ve Edirne oyunu ile iki birincilik kazanarak İki dalda İstanbul 1. si oldu.
Yunus Sabri Biber hoca önümüzdeki günlerde yapılacak olan Türkiye şampiyonasında çok iddialı olduklarını, Of,Hayrat Camiasına Türkiye 1.ciliği kazandıracaklarına inandıklarını söyledi.

   Yunus Sabri Biber, 16 yıllık eğitmen hayatında yetiştirdiği gençlerle adeta Dünyayı dolaştı, Çeşitli ödüller kazandı.
Dernek olarak Dünya Folklor organizasyonu olan CİOFF üyesidir, Bu nedenle yurtdışı müsabakalara, organizasyonlara katılmaktadırlar.
     Günümüze kadar Yunanistan; Selanik, Kavala, Adendron, Nea Karvali, Naussa'da.
     Polonya; Krakov, Zamosc,  Bulgaristan; plovdiv - Darkova, Macaristan; Szged, Pec, Budapeşte, Çeşitli etkinliklere katıldılar.
     Bu yıl Çek Cumhuriyeti; Stranize de yapılan festivale katılacaklar.

      Folklor gurubunun web sitesi için tıklayınız

 
27 Mart 2011 Kamil Sönmez'in 41. anma gecesinde Of - Hayrat derneği Folklor ekibi gösterisini izliyorsunuz