Of,Çaykara,Hayrat,Dernekpazarı köy dernekleri arasında bu yıl 6.sı yapılan futbol turnuvası final maçı İstanbul, Fatih Namık Sevik stadyumunda gerçekleştirildi.
        Maç öncesi yöresel sanatçılarımızın katılımı ile gerçekleştirilen konser, izleyiciler tarafından beğeni ile izlendi.

        Pek çok Bürokrat,İdari yetkili,Dernek ve Vakıf başkanı, Trabzonlu hemşerilerimizin, sporsever misafirlerimizin katıldığı, Bölümlü ve Çataldere dernek takımlarının oynadığı  final müsabakası doksan dakikalık mücadelede 1-1 beraberlikle sonuçlandı.
Penaltılarla 4-2 öne geçen Bölümlü takımı 6. Of,Çaykara,Hayrat,Dernekpazarı köy dernekleri arası futbol turnuvası ve CUMHURİYET Kupası sahibi oldu.
Final müsabakasının Trabzonspor maçının olduğu bir saate tesadüf etmesi şölene ilginin zayıf kalmasına sebep olması hemşerilerimin üzülmesine vesile oldu, lakin bizler için çok önemli olan Cumhuriyetimizin bayramında  , Cumhuriyet Kupası ile birlikte düşünülmül olması çok daha anlamlı olduğunu düşünüyorum.

         Bizim insanımızın klasik özelliği olan “Eleştirme” hastalığı maalesef  hayatın her karesinde karşımıza çıkmaktadır. Bölge insanımızın bu illetten kurtularak bardağın boş tarafına değil, dolu tarafına bakarak toplumsal birlikteliğimize altı yıldır büyük katkılar sağlayan bu organizenin devam ettirilmesini candan diliyoruz.

         İyi niyet ve sevgi önyargısı ile düşünerek, çağımızın hastalığı, kin,nefret,kıskançlık,haset gibi Allah indinde de büyük günah olan , birlikteliğimize, gönül bağımıza zarar veren düşüncelerden kurtulmalıyız.
Bu paragrafı yazmak istemezdim lakin ata yurdumuzdan binlerce km. uzaklarda darmadağın olan komşularımızla uzağı yakın yapmanın varlığımızın devamı için çok önemli.

       Yurdumuzun dış düşman ve iç hainlerce bölünme senaryolarının sahneye konduğu günümüzde , Tarihte her zaman Türkiye toplumunun Çimentosu olan bölge insanımızın acilen asli birlikteliğine dönme zamanı gelmişte geçmektedir.

        Toplusal hayatta ne kadar meşgul ,boş zamanı olmayan biride olsak çevremizdeki dernek faaliyetlerden uzak kalmayalım, Derneklerimizdeki olumsuz gelişmeleri bahane ederek uzaklaşmak doğru değil, dernek bünyesinde bulunarak yapılan hatalara müdahale yetkimiz olmasa da  bıkmadan usanmadan  hemşerilerimizi güzel sözlerle kırmadan uyararak aslında büyük bir ibadet olan birlikteliğimizi, cemaat olmamızın önündeki engellerin kaldırılmasında basitte olsa katkıda bulunan bütün hemşerilerimi tebrik ediyorum.

Azimle damlayan damlalar zamanla mermeri deler, inanmayanlar 500 sene evvel yapılan fatih camiinin şadırvan musluklarına baksın ! (Bu şaka idi)

Hep birlikte atan yürekleri top bile sindiremez
Devamı

 
Abdurrahman yazıcı
video
( Asker )