Of ve Hayrat'ta Nuhoğlu vakfı, Eğitim  ve  Yatırım Faaliyetleri

   Hayrat merkez ve Hürriyet mahallesinde yoğun olarak yerleşik olan Nuhoğlu ailesi üyelerinden Sayın Çetin Nuhoğlu'nun başkanı olduğu Nuhoğlu Vakfı  Hayrat ve Of ilçelerimizde eğitimin kalitesinin yükselmesi, İlçemizdeki yeni neslin ülkemizde söz sahibi olabilmesi amacıyla azami gayret göstermektedirler.
   Bozkurt Nuhoğlu'nun ve Nuhoğlu Vakfı müdiresi sayın  Filiz Nuhoğlu'nun gayretleri ile İMKB nezdinde yapılan girişimler sonucu ilçemize çağdaş mekan ve donanımlarıyla Kısmi yatılı, İlköğretim, Ortaöğretim kurumu kazandırılmıştır.
   Nuhoğlu Vakfı ÖSS ve OKS konusunda dershanelere gitme imkanı olmayan çocuklarımıza İlçe Milli Eğitimi işbirliği ile kurslar düzenlenmekte, ücretsiz kursların masrafları vakıf tarafından karşılanmaktadır.
   Nuhoğlu Vakfı  İlçe Halk Eğitimi Müdürlüğü ile ortak projeler geliştirerek, ilçemizdeki işsiz, mesleksiz gençlerimize reel meslekler kazandırılması için çalışmalar sürdürmektedir.   Bu amaçla İlçe Halk Eğitimi bünyesine Kuaför ustası yetiştirmek için gerekli araç,gereç, ekipmanları sağlamıştır.
    Hayrat ilçemize ilçemizdeki öğretmenlerin sosyal ve kültürel dayanışmalarını sağlamak amacıyla öğretmenlerimizin birlikte olabileceği ilçe öğretmen evi inşa ederek, donatımını sağlamışlardır.

    Nuhoğlu Vakfı hayrat ilçemizde bilimsel araştırmalar yapılarak, ilçemizdeki tarımın çeşitlendirilerek, ilçe halkının ekonomik refahını sağlamaya yönelik, örnek yeni türlerin tespiti çalışmaları birkaç yıldır devam etmektedir.
    Bugün gelinen noktada ilçemizin havasına, toprağına uygun birçok yeni tür bitkiden verimli neticeler alındığı gözlenmektedir.
    Azami verim alınan türlerin yaygınlaştırılarak ilçe halkına kar güdülmeden verileceğini öğrendik.
Ayrıca Her yıl yapılan "Hayrat'ta Buluşalım" Nuhoğlu Vakfı şenlikleri ile ilçe insanımızın kaynaşmasına, Birlikte eğlenceli bir gün geçirmelerini sağlamaktadırlar.

 

BALTACI DERESİNDE OKUMAMIŞ BİR ÇOCUK VARSA "ÖMER’DEN SORULUR."
NUHOĞLU VAKFININ HAYRAT'TA 2007-2008 EĞİTİM FAALİYETLERİ
Mor Taka Yasar Bedri Özdemir izlenimleri
NUHOĞLU VAKFI  ÖRNEK MEYVE BAHÇESİ ve HAYRAT
NUHOĞLU VAKFI HAYRAT ÖRNEK MEYVE BAHÇESİNİN ÖNEMİ

Nuhoğlu Vakfı örnek meyve bahçesinden Sonbahar resimleri