İstanbul Fenerasyona Yürüdü, TFF binası önüne siyah çelenk bıraktı.
Trabzonsporlular İstanbulda Fenerasyona yürüdü.
Valilik ve Emniyet yüz binlerin kolaylıkla gelebileceği Taksim toplantısını Terör gerekçesi ile yasakladı.


TAKSİM TRABZON'A YASAKLANDI

Bütün engellemelere rağmen binlerce taraftar TFF önünde Fenerasyonu protesto etti,
Kara Kışa, Taksimden Dağ başına Rağmen Trabzonsporlular takımlarına destek, Fenerasyonu protesto için binlerce taraftar TFF'ye yürüdü.
"Sporda Adalet için Yürüyedur" sloganı ile sosyal paylaşım siteleri ve yerel haber siteleri üzerinden duyuru yapan Trabzonlu gençlerin bu organizasyonuna katılımın çok büyük olacağını tespit eden TFF, Emniyet ve Valilik Ülkenin son hassas gündemini bahane ederek Trabzonsporluların bu basın açıklamasının yerinin İstiklal caddesinden Ayazağaya alınarak katılımın minimuma inmesini sağlamak için İstanbul'daki Trabzonlularla istişare toplantısı yapıldı.

Toplantıda Trabzonlu gençlerin çağrısını yaptığı etkinliğin kontrol altına alınmasını istendi. Bu kontrol görevi Kuzeyyıldızı Trabzonsporlular derneği yönetimine verildi, Başkan Ali Uzunay kendi yönetimi ve Trabzon STK'ları gençliğini organize ederek yürüyüşün yerini Ayazağa'ya alırken, organizenin sahipliğini de üstlenmiş oldu.

 

TFF ÖNÜNE GİDİŞ YOLLARI

Ayazağa sırtlarında Toplu ulaşım araçlarının çok yetersiz olduğu bir dağ başında bulunan Türkiye futbol federasyonuna ulaşmak hiçte kolay değildi. Tatil günü olması, Toplu ulaşım araçlarına çok uzak bir yerde olması nedeniyle genç sporseverlerin kolay ulaşamadığı İstinye sırtlarındaki TFF genel merkezine yinede binlerce Trabzonlu akın ederek "Düşürün,... Şike yapanı düşürün ...." diye yürüdü.

TFF önünde Fenerasyon aleyhine konuşmaların yapıldığı protesto gösterisine Trabzon ve Trabzonspor camiasından ulaşım imkanı bulanlar katıldı. TFF Ayazağa binasına toplu ulaşım imkanı çok kısıtlıydı.

TFF ÖNÜNE SİYAH ÇELENK BIRAKILDI

Kuzeyyıldızı Trabzonsporlular derneği Başkanı Ali Uzunay ve Kızılay eski Başkanı Tekin Küçükali, TFF binası önüne, üzerinde ”Temiz lig istiyoruz” yazılı bir siyah çelenk bıraktı. Ali Uzunay, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

Ali Uzunay, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Trabzonsporluların temiz lig, hak ve adalet için yürüdüğünü vurgulayarak, ''Defalarca hakkı gasp edilmiş, hayat alanı daraltılmış ve buna rağmen bir gün olsun başını öne eğmemiş, onurlu, azimli ve inatçı bir camianın temsilcileriyiz. Futbolun sadece ve sadece sonucu sahada belirlenen bir oyun olmasını istiyoruz'' dedi.

 
“Futbolun sadece ve sadece sonucu sahada belirlenen bir oyun olmasını istiyoruz.

Ortayla çıkan çıplak gerçekler göstermektedir ki, Türk futbolu hiç bu kadar kirletilmemişti.

58.madde, Türk futbolunun namusudur ve değiştirilemez.

Şikecilerle işbirliği yapamazsınız, yapmamalısınız.

Gerçek ahlaksızları duymazlıktan geldiniz. Ekranlarda ağlayan ve yalanlarıyla sizleri itham edenlerin önünde diz çöktünüz.

Bütün karar alıcılar iyi bilmelidir ki, oynanan her türlü haksız oyunu bozmaya gücümüz vardır ve bu gücü adalet yerin buluncaya kadar kullanacağız.”


Türk futbolunu iyileştirme, temizleme ve fair-play ruhu ile donatma sorumluluğu taşıyan kurumların, bazı camiaların hizmetine girmiş olmasını kabullenemiyor, elimizde bu kadar belge ve kanıt varken kaybedilen zamana da tahammül edemiyoruz'' ifadelerini kullanan Uzunay, ''Bu federasyon binasında yaşayan, hayatını bizlerin futbol sevgisi üzerinde sürdürenlerin, futbola, hayata ve futbol camiasına bakış açılarını, ahlak seviyelerini okudukça, gördükçe, önce üzülüyor, sonra sinirleniyoruz.


Türk futbolu hiç bu kadar kirletilmemişti. Logosu üzerinde Türk bayrağı bulunan bir kuruma karşı durmak, önünde ona meydan okumak bize zor geliyor. Ama bize bu gücü ve hakkı veren, eli kirli, ruhu ve vicdanı bulunmayan, baktığı her şeyi para görenleri buradan temizleme hevesidir''


''58. madde, Türk futbolunun namusudur ve değiştirilemez. Spor kulüpleri, özellikle de Anadolu'daki spor kulüplerinin yönetici ve başkanları şunu çok iyi bilmelidirler ki, kulüplerinizin sahipleri Türk futbolseverleridir. 58. maddenin değişimine onay veremezsiniz. Şikecilerle işbirliği yapamazsınız, yapmamalısınız''


''Her maç kendisine küfür edenlere tek kelime cevap vermeyen Trabzonspor taraftarını cezalandırdınız. Gerçek ahlaksızları duymazlıktan geldiniz. Ekranlarda ağlayan ve yalanlarıyla sizleri itham edenlerin önünde diz çöktünüz. Hakkını arayan Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'e de her Allah'ın günü ceza vermek hevesindesiniz. Bütün karar alıcılar iyi bilmelidir ki, oynanan her türlü haksız oyunu bozmaya gücümüz vardır ve bu gücü adalet yerin buluncaya kadar kullanacağız'


Trabzonspor taraftarlarının TFF binası önüne yaptığı protesto gösterisine Galatasaraylılardan da destek geldi.
TFF önüne gelen yaklaşık 30 kişilik Galatasaray taraftar grubu, Trabzonspor taraftarlarına destek verdiler.

Trabzon dernekleri federasyonu kurucusu Kızılay eski başkanı Tekin Küçükali, Yeni başkan Nurettin Turan ve yönetim kurulu üyeleri, İstanbul Trabzonsporlular derneği başkanı Ali Uzunay, Makililer dernek e.başkanı İdris Türk, Bahçelievler Trabzonlular dernek başkanı Ahmet Hocaoğlu ve Trabzonspor yönetim kurulu üyesi İbrahim Hacıosmanoğlu, Taka Gazatesi, Meltem Tv, Mavi Karadeniz Tv, Karadeniz Tv. Karadeniz radyoları, Bütün ulusal basın kuruluşları protesto gösterisini yakından izlediler.


TFF ÖNÜNDE OLAĞANÜSTÜ GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

TFF'nin İstinye'deki binası önündeki protesto gösterisi sırasında, güvenlik güçleri geniş önlem aldı. Çevrede olası taşkınlıklara karşı tertibat alan polis, protestocu grubu TFF Binasına yaklaştırmadı.

Gayet demokratik geçen etkinlik sonucu katılımcılar sessizce dağıldılar.

Bu dağ başında gördüğümüz ilgiye bakınca eğer gösteri Taksimde gerçekleşmiş olsaydı kesinlikle yüz binlerin katılacağı dev bir organizasyon olacağından emin olduk.
Dileriz Valilik, Hükümet ileride demokratik hakkımızı kullanmak mecburiyetinde kalacağımız gösteriler için tekrar bu dağ başlarını bize adres olarak göstermez.

Biz Trabzonlular ve Trabzonsporlular demokratik hukuki tepkilerimizi ortaya koyarken İlimizi temsil eden STK'ları daha aktif olarak önümüzde görmek istiyoruz.

Bu etkinlik bir daha göstermiştir ki Trabzonlu gençlerimiz Sivil toplum kuruluşlarının önünde gitmektedir. Günümüzde sosyal medya ve İnternet gerçeğini hala sindirememiş bir hükümet ve sivil toplum örgüt anlayışı var.

Yasaklarla ancak 3. Dünya ülkeleri arasına karışırız, özgürlükler vatandaşa özgüven verirken, Vatanı ve demokrasi için çok daha özveride bulunmasının imkanını arttırmaktadır.


BÖLÜCÜLERE SAĞLANAN HOŞGÖRÜ VATANSEVERLERE ÇOK GÖRÜLMEMELİ

Gerek Taksim ve Şehir merkezi protesto ve Basın açıklamaları ile dileyene imkan sunulurken İstanbul'un en yoğun nüfusunu oluşturan Trabzonsporlulara YASAKLANMASI Artık kabul edilmez hale gelmiştir.

Gerekirse sosyal paylaşım gurupları ve gönüllü STK'lar kurumlaşmalı Trabzon'u ve Trabzonluyu daha etkin temsil etmenin imkanları sağlanmalıdır. Bu organizasyon yapılırken hukuk çerçevesinden asla çıkılmadan demokratik haklar kimi kızdırırsa kızdırsın sonuna kadar kullanılmalıdır.

Trabzonlu gençler ORGANİZE olma zamanı gelmiş ve geçmektedir.

http://www.ofhayrat.com/news_detail.php?id=5085

 

 
TFF-BOYKOT4 ile sivilhareket

 
TFF-BOYKOT3 ile sivilhareket

 
TFF_boykot1 ile sivilhareket

 
TFF-boykot2 ile sivilhareket


ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ