ARTIK DERNEKLERİMİZDEN GÜNCEL HABERLER www.ofhayrat.com  SAYFALARINDA

www.meydanlim.com  
MEYDANLI KÖYÜMÜZE HİZMET ETMEK AMACIYLA
GÖNÜLLÜLER OLARAK. TOPLANTILARA DEVAM EDİYORUZ

 HABER VE RESİM
26.11.2007 tarihinde Trabzon Dernekler Federasyonu Özel Gündemle Toplandı,
Toplantıda önemli kararlar alındı 
DEVAMI
OF- HAYRAT BİRLEŞİK MAKİLİLER DERNEĞİ GELENEKSEL SOSYAL DAYANIŞMA VE TANIŞMA GECESİ 18 NİSAN 2006  SALI GÜNÜ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ FLORYA SOSYAL TESİSLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.               TOPLANTIDAN RESİMLER
.

Trabzon Of-Hayrat dernekleri 2006 rutin toplantılarına devam ediyor.
30/03/2006 hayrat balaban Hamzalı köyü derneğinde  yapılan toplantıda gündem yoğundu.
                DEVAMI

Trabzon Fikir Kulübü gecen hafta Beşiktaş Trabzonlular Derneği'nde 'TRABZON BİR ŞEHİR'Dİ adli panel düzenlemiştir.
HABER ve FOTOĞRAF

TRABZON DERNEKLER BİRLİĞİ TOPLANTISI
İstanbul'daki yaklaşık 150 Trabzon il,ilçe ve meslek derneği yönetimleri Bahçelievler Pramit Restoranda bir araya geldi
DEVAMI

Trabzon dernekler birliği
24 Şubat 2006 da Ataköy Ahmet Cömert kapalı spor salonunda
Trabzon'un kurtuluş gecesi düzenledi.
Çeşitli sanatçıların katılımı ile gerçekleşen  geceye İlimizin ve bölgemizin politikacıları,bürokratları,iş adamları,ve çok değerli sanatçılarımız katıldı.  Organizasyonun ve ses düzenin yetersiz olması katılımcıları ve sanatçıları çok rahatsız ettiği gecede Bizim Gönül,Hülya Polat,hacı kahveci, ayhan Alptekin,Abdurrahman Yazıcı,Oflu Ali,murat şov Murat Başaran,Adnan Yılmaz Katılımcıları eğlendirmeye çalıştı.      
HABERİN DEVAMI
 

TÜRKİYE'DE BİR İLK
İSTANBUL!DA YAŞAYAN BİR BUÇUK MİLYON TRABZONLU TEK ÇATI ALTINDA
İstanbul'daki Trabzon dernekler birliği, 180 il,ilçe,belde,köy derneğini birleştirecek dev bir projeyi hayata geçiriyor. bu derneklerin yönetimlerinden oluşan takriben 3000 kişilik Trabzonlular meclisi kuruluyor. Her derneğin yönetim kurulu üyelerinin tabii seçici delege olacağı bu meclis gurbette yaşayan insanımızın birlik beraberliğini çok daha sağlıklı kurarak geniş bir alanda işbirliği imkanları tesis edecek. yılda en az dört kez toplanacak bu meclis kendi içinde tesis ettiği alt kurumlarla maddi manevi etkinlikler düzenleyecek , İstanbul'daki Trabzonluların meselelerine çözümler üretecekler.

İstanbul Of-Hayrat kültür yardımlaşma derneği
olağan kongresi   25/12/2005 günü yapıldı

Kongrede dernek başkanlığına  Ruhan Çakıroğlu ve ekibi getirildi.

 Kendilerini hayrat.net olarak tebrik ediyoruz.
 Bu dönemde burs vermek dışında ilçelerimizi her platformda temsil etme görevini layığı ile yapmalarını temenni eder, İnsanlarımızın birlik beraberlik yolunda güzel etkinlikler, projeleri hayata geçirmelerini bekliyoruz.

        YENİ YÖNETİM KURULU LİSTESİ        

İstanbul Trabzon dernekler birliği yönetimi,
 İstanbul Of-Hayrat Kültür yardımlaşma derneği başkanı Ruhan Çakıroğlu'nu makamında ziyaret etti.
ziyarette İstanbul'da 150 civarında ilçe, belde, köy dernek olduğu vurgulanarak bu derneklerin birliği gücümüze güç katacağını vurgulandı.
                              HABERİN DEVAMI


ÇERNOBİL'İN FATURASINI BUGÜN KARADENİZ İNSANI ÖDÜYOR !
Olay yıllarca kamuoyundan saklandı bu olayı gündemde tutmak hepimizin görevidir.
1996 Çernobil  nükleer santrali 4 numaralı reaktöründe meydana gelen patlama  160 bin metrekare'lik bir alana  nükleer madde yayılmasına sebep olmuştur. Uzmanlara göre bu facianın etkilerinin ortadan kalkması için 48 bin yıl geçmesi gerekmekte olduğunu beyan etmekteler . Bu patlamanın Karadeniz'de çevreyi gerçek manada etkilediğini yetkililer halktan gizlediler.
      DEVAMI
Trabzonlu Bürokrat ve İşadamları Platformu’nun Mövenpick Otel’de düzenlediği yemeğe İlimizin ileri gelen 350’yi aşkın işadamı ve bürokrat bir araya geldi.DEVAMI

İSTANBUL OF HAYRAT DERNEĞİ TANIŞMA DAYANIŞMA GECESİ 16/04/2006 tarihinde Ataköy CROW PLAZA DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
                           
 TOPLANTIDAN RESİMLER

HAYRAT İLÇE HALK EĞİTİM MERKEZİNDE DÜZENLENEN
ÇAY SEMİNERİNDEN NOTLAR
    DEVAMI

Trabzon dernekler birliği katkıları ile yüksek sesle seslendirilen Karadeniz bölgesinde kanser vakalarının sebepleri üzerine araştırmaların bölgede yoğunlaştırma mücadelesi meyvesini vermeye başladı.
 Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ankara’da İstanbul’daki Karadeniz İl irlik başkanlarını kabul etti.Toplantıya Trabzon Dernekler Birliği adına Başkan Tahsin Usta, Başkan Yardımcısı Hüseyin Ayaz, Genel Sayman Mehmet Korkut, Kastob ve Rize Birlik Başkanı Hasan Ekşi, Giresun Birlik Başkanı Halil Kütük, Ordu Birlik Başkanı Salih Ziya Çörüt, Gümüşhane Birlik Başkanı Tahsin Söğüt, Samsun Birlik Başkanı Remzi Kozal katıldılar. Toplantıda TBMM Araştırma Komisyonu Başkanı İstanbul Milletvekili Azmi Ateş ile KEİPA Başkan Yardımcısı İstanbul milletvekili Mustafa Baş da bulundular.

 
   Haberin devamı