LONDRA CAMİİ İMAMI VE DİNİ SATMAK!

Londra'daki caminin yeni imamı şehre gitmek için hep aynı otobüse biniyor ve çoğu
zaman aynı şoföre rastlıyormuş.
Bir gün, bilet alırken şoför yanlışlıkla 20 "kuruş" fazla vermiş.
İmam yanlışlığı oturunca, parasını sayınca fark etmiş.
Kendi kendine düşünmüş "20 kuruşu geri versem mi şoföre?"... Ama içinden bir ses diyormuş ki "çok küçük bir para ve şoförün zaten umurunda da değil.
Otobüs şirketine 20 kuruş ne fark eder?. Bu parayla birşey olmaz zaten deyip, şöförün yanına gitmeye üşenmiş.
İneceği durağa gelince, imam kalkmış ve fikrini değiştirmiş, inmeden önce şoförün yanına gitmiş, 20 kuruşu geri vermiş ve demiş ki : "paranın üstünü fazla verdiniz.
" Şoför gülümsemiş ve demiş ki : "Siz camiinin yeni imamısınız değil mi? Aslında uzun zamandır sizi ziyaret etmek istiyordum caminizde, İslam'ı öğrenmek için ve bilerek size fazla para verdim nasıl tepki vereceğinizi görmek istedim."
İmam inerken nerdeyse bacaklarını hissetmiyormuş, yere yığılacakmış-casına bir direğe tutunmuş ve kendine gelmeye çalışmış, gözlerinden yaşlar dökülerek gökyüzüne bakmış ve demiş ki:
"Allah'ım sana şükürler olsun, az daha İslam'ı 20 kuruşa satıyordum!"Bizler bu "fıkrayı", dini - siyasete, siyaseti- ticarete dönüştürenlere ibret olsun diye yayımlıyoruz.
Bizi yöneten imam 20-25 sene önce Kasımpaşa'da gecekonduda otururken hiç ticaret ile uğraşmadan sadece siyaset yaparak dünyanın en zengin 8. başbakanı oldu.......

Ümmet velioğlu