TRABZON FEDERASYONU TRABZON'UN 94. KURTULUŞ ŞÖLENİ

TRABZON'UN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 94. YILDÖNÜMÜ ŞÖLENİ 25 Şubat Cumartesi, ÜMRANİYE Haldun Alagaş Spor Salonun'da Trabzon federasyonu tarafından gerçekleştirildi

Trabzon'un Rus işgalinden kurtuluşunun 94. yılı vesilesiyle Başkan Haydar Dulkadiroğlu başkanlığında Trabzon Federasyonunun düzenlediği etkinlikte Trabzonluların bir araya gelmesi, Tanışma, Dayanışma İşbirliği imkanlarının tesis edilmesi yanında çeşitli sanatçıların katılımı ile Eğlenceli bir gece geçirme fırsatı yakaladı.

 

Etkinliğe Ümraniye belediye başkanı Hasan Can ve yardımcıları, Trabzon belediye başkanı Dr.Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU, TİAB Trabzonlu iş adamları ve bürokratları derneği başkanı Atalay Şahinoğlu, İst. Bakkallar odası başkanı İsmail Keskin, Trabzonlu iş adamları, siyasi parti temsilcileri, Dernek ve vakıf yöneticileri katıldı.
Ümraniye belediye başkanı Hasan Can, Günün anlam ve önemini anlatırken, Bin yıldır Anadolu'ya hakim bir milletiz, Bizi kimse buradan söküp atamaz demeyin, Bakın Endülüs devleti 800 yıl ispanyada hüküm sürdü, Nice büyük eserler bıraktıklarını biliyoruz, geçenlerde gittik 800 yıllık İslam medeniyetinden geriye hiçbir şey kalmamış, hepsini yok etmişler dedi. Biz uyanık ve birlik beraberlik içinde olursak kimsenin bize yan bakamayacağını, Birbirimize düşersek sonumuzun Endülüs gibi olması kaçınılmaz olur diyerek çok önemli mesajlar verdi.

 

Bu önemli tespitlerini bizimle bu şekilde paylaşan başkana ayrıca teşekkür ederim. İbret almak dileğiyle. Federasyon başkanı Dr. Haydar Dulkadiroğlu Günün önemi üzerine bir konuşma yaptı, Trabzon belediye başkanı Dr.Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU Trabzon'un Büyükşehir statüsüne alınacağına olan inancını beyan etti, Yıl sonuna kadar bunun belli olacağı duyumunu aldığını söyledi.
Bu arada Trabzon'un nüfusunun bir milyon olması için Trabzonlu iş adamlarımızın ilimizde yatırım yaparak istihdam oluşturmalarını istedi. İstanbul'un en yoğun gurbetçisi Trabzonlulardır, Birçoğumuz kendini İstanbullu olarak kabul etmiş olsa bile aslımızı korumak mecburiyetindeyiz.
Trabzonlu olduğumuzu yaşatmalıyız, Bunun yolu ise birlikten dayanışmadan geçmektedir. Trabzonlu olmak bir ayrıcalıktır, Atalarımızın bizlere bıraktığı bu mirası yaşatmak boynumuzun borcudur. Daha nice faydalı, başarılı birliktelikler için emek verenlere teşekkür ederiz.

 
ANA SAYFA