TRABZON HAYRAT MAKİLİLER DERNEĞİ KAHVALTIDA BULUŞTU

27.12.2011 Tarihinde yapılan olağanüstü genel kurul ile göreve gelen Memiş Türk Yönetiminin düzenlediği kahvaltılı programda, Yeni dernek yöneticileri Dernek üyeleri ile bir araya geldi.
Kahvaltı programına İstanbul’da faaliyet gösteren Trabzon, Of,  Hayrat dernekleri yönetici ve üyeleri de katıldı. Kahvaltı sonrası söz alan birçok konuşmacı Gurbette Trabzonlu olmanın bilincini kaybetmeden, Birlik-Beraberliğin sağlanması için derneklerin önemine değindiler.
Derneklerimize ne kadar sahip çıkarsak, Derneklerimizin Tabela derneği olmasını engellemiş olacağız, Bu hizmet bizlere dostluk, Güç birliği, Dayanışma + Sosyal ve Kültürel huzur sağlayacağını çeşitli örneklerle verdiler.

Bizimde dileğimiz odur ki, Sürüden ayrılanı Kurt kapar, Ata sözünde anlamını bulduğu güç birliğinin tesis edilmesi için bir çatı altında asgari ortak noktada buluşmak mecburiyetindeyiz. Gönül diler ki her konuda birliktelik sağlayalım, Lakin mümkün değil, Bizler Trabzonluyuz, genlerimizde eleştiri ihtiyacı var sanki, Bildiğimizi de Bilmediğimizi de eleştirme ihtiyacı hissediyoruz.
İnşaallah bu huyumuzu ıslah edeceğiz, Bardağın Boş tarafına değil de Dolu olan tarafına bakmayı öğreneceğiz.

Allah’ın Resulünün sav. Beyan buyurduğu gibi, kalbinde hardal tanesi kadar iman olan kurtulmuştur. Bu davranış bizi de kucaklayacak, hemşerilerimizi, komşularımızı eksikleri ile değil, güzel hallerine bakarak değerlendireceğiz İnşaallah.

Hayrat ilçemizin güzide yöresi Maki bölgesi köy ve mahallelerini bir çatı altında birleştiren Birleşik Makililer dernek yönetimini tebrik eder, Unutulmayacak hayırlı hizmetler ifa etmelerini Cenabı  Allah’tan niyaz ederiz.

BİRLEŞİK MAKİLİLER 27.12.2012 OLAĞAN ÜSTÜ GENEL KURULU HABERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ
http://www.ofhayrat.com/news_detail.php?id=5128