Nuhoğlu Vakfı eğitime yaptığı destek çalışmaları Ankara'yı Hayrat'a taşıdı.

Of ve Hayrat'ta en önemli eksikliğimiz eğitimdeki başarısızlıktı, Nuhoğlu vakfı Of ve Hayrat'ta ücretsiz düzenlediği SBS hazırlık kursları ile ilçemizin eğitim çıtasını çok yükseklere çekerek Türkiye sıralamasında başarılı sonuçlar alınması takdir edildi.
Düzenlenen törende bu çalışmada emeği geçenlere ve misafirlerimize plaket verildi.

6 yıl önce SBS örgencilerine yönelik olarak başlayan ve 2009 yılından itibaren lise öğrencilerine de eğitim vermeye başlayan Nuhoğlu Vakfı, her yıl üst düzey bürokratları ağırlayarak öğrencilerin motivasyonlarını arttırmayı amaçlıyor.
Vakfın bu yılkı konuğu Milli Savunma Bakanı İsmet YILMAZ oldu.

Bakan YILMAZ, Ak Parti Trabzon Milletvekili Faruk Nafiz ÖZAK, Ankalara Milletvekili Cevdet ERDÖL, İstanbul Milletvekili Oktay SARAL ve Nuhoğlu Vakfı Onursal Başkanı Ö.Çetin NUHOĞLU ile birlikte sabah erken saatler de Hayrat İlçemize teşrif ettiler.
Şelale Restoran’da Hayatlılar ile birlikte sabah kahvaltısı yapan Bakanımız beraberindekiler, ilçemiz İMKB-YİBO’DA örgenci ve velilerle buluştu.
İMKB-YİBO bahçesinde halk oyunları ekibinde forklör gösterisi ile karşılanan Bakan Yılmaz ve beraberindekiler gösteriye eşlik ettiler ve Eğitim Seferberliği Toplantısına katıldılar.

Nuhoğlu Vakfı Onursal Başkanı Ö.Çetin NUHOĞLU, Milletvekilleri F.Nafiz ÖZAK, Cevdet ERDÖL ve Oktay SARAL’ın konuşmalarının ardından Bakan YILMAZ da velilere ve öğrencilere hitabeden bir konuşma yaptı.