HAYRAT HUNDEZ MAHALLELERİ SAKİNLERİ İSTANBUL'DA TOPLANDI
Hayrat Merkez Kuran kursunu yaşatma organizasyonu

    Tarihte Hundez kariyesini oluşturan, Bölgenin şimdiki konumu: Nefsi HUNDEZ Mahalleleri Hayrat Merkez, Hürriyet, Cumhuriyet, Kurtuluş, Topaklı, Çağlayan, Çamlıtepe Mahalleleridir.
    Tarih boyunca Hundez'in en önemli özelliği medreseleridir. Nice din adamı yetiştirmiş, Yurdun dört bir tarafına göndermiştir. Hundez Of bölgesinin okumuş-aydın insanları olarak şöhreti günümüze kadar gelmiştir.  Şimdi bu medreseler Devletimizin uzun yıllar süren laiklik politikası nedeniyle kısmen atıl kalmış, sekiz yıllık eğitim politikası ile önü kapatıldığı için ilgi tamamen azalmıştır.

    Son yıllarda yapılan iyileştirmeler, Dini eğitimin önünü açmaya yetmemiştir.  Bu çok önemli kurumlarımız kapanmakla karşı karşıya kaldığını görmekteyiz, Devlet bu kurumu personel olarak ayakta tutmaya çalışıyor, Okullarımızda olduğu gibi bu kurumlardaki doğal giderler konusunda yereldeki komşularımızın katkıları yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle (Hundez) Hayrat, Merkez Kuran kursumuzun zaruri ihtiyaçlarını Komşu-Akraba dayanışması ile aşmaya çalışıyoruz. Bu toplantıda yapılan görev dağılımı ile önemli bir dayanışma ortaya koyduk, lakin yeterli değil. İstanbul'da hatta dünyanın her bir yerinde yaşayan on binlerce Hundez'li komşumuzun aşağıda resmi banka hesabını verdiğimiz Hayrat Merkez Kuran Kursu için yardımlarını bekliyoruz. Bu yardımların bir defaya mahsus olmamasını, hayatın devamlılığı gibi, her fırsatta yapılmasını temenni ediyoruz.

Hayrat Merkez Kuran Kursu için yardımlarınızı yollayacağınız banka bilgileri
IBAN: TR03 0001 0007 8925 0709 5450 01
Hayrat Ziraat bankası, Hesap No: 25070954-5001
Hayrat Merkez Kuran Kursu derneği başkanı İsmail GSM: 0535 211 63 72 Tel: 0462 691 32 46
(HUNDEZ) HAYRAT MERKEZ KURAN KURSUMUZA AİDAT ve BAĞIŞTA BULUNAN HEMŞERİLERİMİZİN İSİMLERİ
Liste Hazırlanıyor.
 

HUNDEZ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ