Trabzon'un 94. Kurtuluş  yıldönümüne Karalahana dolmalı Kutlama

Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunun 94'üncü yıldönümünde, 04 Mart 2012 pazar, Esenler Trabzonlular derneği iki ton et kullanarak yapılan, tonlarca lahana sarması ikram ettiği bir şölen ile kutlandı.

Esenler Trabzonlular Derneği, Teknik destek aldığı Esenler Belediyesi ile birlikte Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunun 94'üncü yıldönümünü eğlence ve yöresel ziyafetle kutladı.
Kutlama programında, davetlilere 2 ton etli karalahana sarması ikram edildi.

On bin kişilik ikram yapılan Etkinlik derneğin başkan yardımcısı Öğrt. Haşim Albayrak'ın günün önemini anlatan bir konuşması ile açıldı, Dernek başkanı Zeki Yılmaz ve Ali kemal Akyüzlü, Derneğin kurucusu Onursal başkan Hasan Ayaz kısa selamlama konuşması sonrası eğlence ve ikram ile akşam 17.00 ye kadar devam etti.

Esenler Dörtyol Meydanı'nda gerçekleşen kutlamaya Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Milletvekili Osman Aşkın Bak, CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamza Çebi, Esenler Trabzon Derneği Başkanı Zeki Yılmaz ve çok sayıda Trabzonlu vatandaş katıldı.

Kutlama programında konuşmayı yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, "Trabzon gerçekten bu toplumun kardeşliği ve birlikteliği adına çok önemli simgesel değerler üretmiştir."dedi. Trabzon'un Bereketli topraklarında geçmişten bu yana çok önemli şahsiyetlerin yetiştiğini vurgulayan Göksu, Trabzonluların bu ülkeye sunduğu katkıyı herkesin çok iyi bildiğini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından program, karalahana şenliği ile devam etti.
Karalahana yemek için sabırsızlanan binlerce vatandaş, meydanda kurulan stantlar önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Program, Trabzonlu yöresel sanatçıların verdikleri konserlerle devam etti. Folklor ve kemençe ekiplerinin de sahne aldığı etkinlikte, yüzlerce Trabzonlu hep birlikte horon tepti ve halay çekti.

Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu da vatandaşların arasına girerek horona katıldı.
Uzun süre gençlerle birlikte oynayan Madenoğlu, "Bu Oyunlar güzel Oyunlar. İyi Oyunlar iyi oynanır. Vatandaşımızla birlikte burada horon oynuyoruz onların mutluluğunu paylaşıyoruz" dedi.

 
ÖNEMLİ NOT:
Etkinliğe bizler katılamadık, Saat 16.15 civarı Etkinliğe katılan yeğenim Yunus Ayık'ın telefonla çektiği resimleri sizlerle paylaşıyorum.
Etkinliğin ilk saatlerinden fotoğraf temin ettiğimde paylaşmaya çalışacağım  Etkinliğe emekleri geçenleri kutlarız