CUM-DER
Trabzon, Of, Cumapazarı Beldesi Kültür ve yardımlaşma derneği kahvaltı buluşması

    04 Mart 2012 Pazar günü İstanbul Güngören belediyesi Cevizlipark Sosyal tesisleri Restoranında gerçekleştirilen programa Güngören belediye başkanı Şakir Yücel Karaman katıldı, İstanbul Milletvekili Ostay Saral acil Ankaraya dönmesi gerektiğinden davete katılamadığı haberini gönderdi.
    Samimi, aile ortamı havasında başlayan kahvaltıdan sonra dernek başkanı Olgun Saral derneği ve faaliyetlerini, ileriki hedeflerini anlattığı konuşmasını aşağıda video olarak yayınladığımız için yorumlamak istemedik, Kadın Kolları başkanı Suzan Saral İstanbul'da kaybolmamak, kültürümüzden ayrılmamak için bu derneklerde buluşmak acılarımızı ve sevinçlerimizi paylaşmak zorunda olduğumuzu hatırlattığı konuşmasında haklı olarak bazı sitemlerde bulundu. Biz bu sitemlerin haklı ve yerinde olduğu kanaatindeyiz, Dileriz ki kahvaltıya katılanlar bu mesajları almışlardır.

     Bölge haberleri ile uğraştığımız için hemşerilerimizin durumlarını biraz daha yakından takip ediyoruz, Of Cumapazarlılar derneğinde sorunlar bütün İstanbul'da aynı, Cemaat olmakta, birlik olmakta duyarsızlık, vefasızlık dayanılmaz boyutta olduğunu görüyoruz. Bunun nedenleri üzerine biraz kafa yormak lazım geldiğine inanıyoruz. Bizler böyle değildik, Ne oldu bize?

    Bir ablamız, Her mahallede, sokakta kadınlar günü düzenleniyor, bundan vazgeçmeyelim lakin derneğimizde de toplanalım, Gençler birbirlerini tanımaz oldu diyerek sitemde bulundu. Ceren Koç adlı bir genç kızımızda Gençlik kollarına katılımın yetersiz olduğunu, Derneğimizde daha fazla etkinlik yapılmasını, bu etkinliklere mutlaka katılımın yoğunlaşmasını rica etti. Etkinliği idare eden dernek yöneticisi Yaşar Çakır mikrofonu masalarsa dolaştırarak misafirlerin duygularını paylaşmasına fırsat vermesine rağmen konuya katılım sağlayan misafir pek bulamadı.
   Bizim yöremizin insanı bire bir çok cevvaldir lakin mikrofonu eline verdin mi üç kelime edemiyor, Buda ayrı bir sorun herhalde.  Cuma pazarı web sorumlusu İbrahim Hacıhasanoğlu internet ortamdaki paylaşımların takip edilmesini, SMS, E-Mail ve sosyal paylaşım siteleri üzerinden bağlantılarımızı takip edin mesajı verdi.

    Kahvaltı, Of Eskipazarlı, ses sanatçımız Cemal Kadir Kaya'nın yöre eserlerini seslendirmesi, yapılan horonlarla devam etti. Başka bir etkinlik nedeniyle ayrıldığımız buluşmanın Of, Cumapazarlıların birliğine dirliğine mutluluğuna hayırlı katkılar sağlamasını dileriz.

 
 
cumder ile sivilhareket
 
cum-der ile sivilhareket