Hundezliler 2011 Piknik buluşmamız çok güzel bir havada gerçekleşti.

Trabzon Hayrat Hundez Mahalleleri 2011 Piknik buluşması çok güzel hava şartlarında gerçekleşti.
Bu yılki etkinliğimiz, takdiri ilahi, Komşularımızdan Zinnet Tozoğlu ve Ali Dinç'in Hakkın rahmetine kavuşması, iki ailenin acı gününe denk gelmesi nedeniyle ilk defa profesyonel anlamda organize ettiğimiz eğlence ve müzik hazırlıklarımızı iptal etmek mecburiyetinde kaldık, hava şartları nedeniyle bir hafta erteleme nedeniyle birçok komşumuzun memlekete gitmek mecburiyetinde kalmasına rağmen katılım güzel oldu.
Etkinlikte eğlence yerine günün anlamını ve Hundezliler olarak kopan komşuluk akrabalık bağlarımızın İslami sorumluluğu hakkında bizleri dini anlamda aydınlatmak amacıyla Diyanet Görevlisi ve Milli eğitim Din ve Ahlak Bilgisi öğretmeni köyümüzden misafirlerimize sunduğu veciz bir sohbet katılımcılar tarafından ilgi ile takip edildi.

      Eğlencenin olmaması etkinlikte daha fazla diyalogların kurulmasına vesile oldu, gündem genelde komşuluk  sohbetleri ve kaçınılmaz olarak 12 Haziran seçimleri nedeniyle siyasi tercihlerimizin sorgulanması şeklinde geçti.
Komşularımızın demokratik Olgunluğu siyasi farklılıklarımızı ön plana çıkarmadı, herkes kendi siyasi tercihlerinin gerekçelerini sonuna kadar saygılı bir yaklaşımla ortaya koydu.
Bu gerçek sevindiriciydi, yaşadığımız sosyal olumsuzluklar, politika ve siyasetin Komşuluk ve Akrabalıktan sonra gelmesinin doğru olduğunu yaşama geçirmemiz takdire şayandı.
Bu konuda komşularımı ve Akrabalarımı tebrik ederim.
Sabah 10.00 gelmeye başlayan komşularımız, akşam 17.00 ye kadar piknik alanından ayrılmadı. Bu davetimize samimiyet ve yoğunlukla katılan hemşerilerimize teşekkür eder, geçerli mazeretleri olduğuna inandığım gelemeyen komşularımıza da selamlar eder İnşâallah ilerideki etkinliklerimize daha fazla ilgi göstermelerini temenni ederiz.

Etkinliğin tek olumsuz tarafı MHP İstanbul 1. Bölge 3. sıradan vekil adayımız Hayrettin Nuhoğlu ve seçim çalışmaları sırasında kendisiyle birlikte piknik alanına 8 araçlık bir konvoyla gelen Tamamı Hundezli komşularımızın bulunduğu gurupta bir minibüs, üzerinde Hayrettin beyin reklam resimleri olması nedeniyle piknik alanına alınmaması oldu.
Oldukça kaba davranarak MHP seçim aracıyla piknik alanına gelen komşularımızın engellenmesi nedeniyle tartışma olmuş, böyle kaba bir müdahalenin kasıtlı yapıldığı zannı ile komşularımız olayı kavgaya götürmek istemeyerek pikniğe katılmaktan vazgeçerek piknik alanından ayrıldı. Sonradan haberimiz olduğu bu tatsız olay nedeniyle piknik alanı yönetiminden durum hakkında bilgi almak istediğimizde bizi ikna edecek mazeret gösteremediler.
olayda mutlaka bir kasıt olduğu kanaatine vardık, müsebbibi hakkında bilgimiz olmadığı için zanda bulunmak istemedik,

    Akşam 16.30da, davetlilerin %80 alandan ayrıldıktan sonra pikniğe katılan AKP İstanbul 1. Bölge 13. sıra vekil adayımız Of'tan sayın Oktay Saral'ın katılımında Dr. Ahmet Seyfi Gözaydın'ın ısrarlı davranışı ile Oktay beye mikrofon tahsis ederek mini bir miting söylevine imkan vermesi birçok katılımcının sitemine vesile oldu.

 

Hundezliler olarak Politik tercihlerimizi ön plana çıkarmama gayretlerimiz bu gelişmeler nedeniyle son anda büyük yara aldı.
Etkinlik öncesi vekil adaylarımızın siyasi propaganda yapması birlikteliğimize zarar vereceğini, bu nedenle pikniğe kim katılırsa katılsın, siyasi propaganda yapmasına fırsat vermeyeceğimizi Şenol Toz ve A. Seyfi Gözaydın ile paylaştık
Bu nedenle uygulamayı bizde kınıyoruz. Bir daha gerçekleşmemesi umuduyla bu eleştiriyi yazmak mecburiyetinde kendimizi sorumlu hissediyoruz.
Pikniğimize katılması için Hayrettin beyin istismar endişelerinin, kaygılarının yersiz olduğunu, etkinliğin Hayratlı bile değil, Hundezli komşularımızın etkinliği olduğu, bu ilkemizden taviz vermeyeceğimizi, A. Seyifi Gözaydın'ın ricasıyla sadece Oktay Saral ve Aslen Hanluttan Erol Kaya beyin geleceğini ve asla politik bir çalışmaya müsaade etmeyeceğimizi taahhüt ettik.
Sayın kuzenimin politik müdahalesi ile bu sözlerimiz nedeniyle Hayrettin Nuhoğluna ve 8 araçla pikniğimize katılan tamamı akraba ve komşumuz olan insanlara karşı mahcup olmuş olduk, ne yapalım hatalar insanlar için, Allah bizleri af etsin, aynı hataları tekrar etmekten muhafaza eylesin.
Bu vesile vekil adayımız, komşumuz çok değer verdiğim Sayın Hayrettin Nuhoğlundan ve davete Hayrettin beyle birlikte icabet eden komşu ve akrabalarımdan özür dilemeyi bir borç bilirim.
HABER HAKKINDAKİ YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

 
pikni2011 sivilhareket

 
piknikvaaz sivilhareket