HER YÖNÜYLE TRABZON ETKİNLİKLERİ

5.Her Yönüyle Trabzon Etkinliği 19-22 Şubat tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.  Yoğun yağmura aldırış etmeyen Ankaralı hemşerilerimiz Trabzon'dan kalkıp Misafirleri olan hemşerilerini bağrına bastı.
Etkinliğe TBMM seçimlerinin de yaklaşması nedeniyle olacak yoğun siyasi akını oldu. Bütün etkinlik ve gösterileri takip etmemiz mümkün olmadı, Toplantı, sergi, gösteri salonları etkinlik boyunca doldu taştı, Yoğun ilgi zaman zaman izdihama yol açtı.

Bu etkinliği düzenleyen Ankara Trabzon vakfı gelecek yıllarda daha geniş ve kullanım alanı müsait bir mekan tesis etmesini bekliyoruz, Vakıf yönetimi adına açılışta söz alan vakıf başkanı yoğun ilgi nedeniyle AKM'nin yetersiz kaldığını ileride bu durumu telafi edecek girişimleri gerçekleştireceklerini beyan etti.

Etkinlik boyunca Of belediye başkanı Oktay Saral, Of standından ayrılmayarak ziyaretçilerle yakından ilgilendi,Bşk. Yr. Tahir Hacıahmetoğlu, Belediye yetkilileri Şeref Saral, Bayram Hacıahmetoğlu, Emral Kul etkilikte davetlilere gereken ilgi ve alakayı gösterdiler.
Etkinliğe Of belediyesi Halk oyunları ekibi hocaları Öğrt. Ali Çelik, Hasan Hacıömer oğlu, Yusuf taraklı, Soner Ceyhan, Murat karabacak, Celil Ergin yavuz, Serhat Delireisoğlu, Şenol Keleş, A. Kadir Bilgin ekip olarak katılarak Of Standında etkinlik boyunca hemşerilerimizi coşturan oyunlar sergilemeye devam ediyorlar.

Of belediye başkanı oktay saral tarafından davet edilen Tarh. Öğr. Haşim Albayrak, Osman Sarmusak ile birlikte geldiğimiz etkinliğe aynı gün davetle Sezgin Demircioğlu, Süleyman bilgin katıldı.

Etkinlikte TBMM seçimlerinde aday adayı olan pek çok hemşerimiz etkinliği fırsat bilerek yoğun kulis yaptılar, Aday oldukları taktirde destek talebinde bulundular, Bilhassa CHP ve AKP Vekilleri, yeni vekil adayları stantları tek tek gezdiler.

Trabzon Dışından pek çok milletvekilimizin Trabzonlu vekil arkadaşları ile geldikleri etkinlikte Bazı iktidar ve Muhalefet vekillerini gözlerimiz boşuna aradı, kendilerinden haber alamadık lakin herhalde il dışında buluyorlardı.

Of belediye başkanımız Oktay Saral'ın Adaylığı sanki kesinleşmiş gibi TBMM eski üyeleri tarafından Saral'a yakın ilgi gösterildi. Trabzonlu birçok bürokratımızın Aday adayı olduğunu bu vesile öğrenmiş olduk.
Sitemizde bu konuda tarafsızlığımızı korumak adına adayların isimlerini buradan zikretmiyor, birçoğunun fotoğraflarını çekemediğimiz siyasilerimizin Of standı ziyaretlerinin fotoğraflarını yayınlıyoruz. 

Of belediyesi Standında  eserlerini sergileyen Tarihçi öğrt. Haşim Albayrak, 1834 Of Nüfus defteri kitabı yazarları tarihçi, araştırmacı Sezgin Demircioğlu ve Süleyman bilgin'e ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.
Trabzon belediye başkanı Volkan Canalioğlu sezgin demirci ve Süleyman bilgin ile Trabzon belediye başkanı Volkan Canalioğlu CHP Gürsel Tekin Gürsel tekin haşim albayrak ile
5. Her Yönüyle Trabzon Etkinliğinin sanatsal katılımı yoğun oldu, Trabzonlu ve Trabzon konulu birçok yağlıboya tablo AKM sergi salonlarında hemşerilerimizin beğenisine sunuldu, Klasik ve modern tarz tablolar ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.
 
5. Her Yönüyle Trabzon Etkinliğine Of Belediyesi horon ekibi, Of Çay ikramı, Of'lu yazarlar ve eserlerinden oluşan bir sergi ile katıldı. Etkinlik boyunca of standından horon eksik olmadı, TBMM seçimlerinde aday adayı olan Belediye başkanı Oktay Saral'a Mevcut parlamenterlerimiz ve Ankara'daki bürokratlarımız yoğun ilgi gösterdi.
5.Her Yönüyle Trabzon Etkinliğine kurumsal katılım yoğun oldu, çeşitli basın ve yayın kuruluşları, kamu kurumları, özel sektör hediyelik eşya üretici firmaları ve Trabzon'un ilçe belediyelerinin büyük kısmı çeşitli aktivitelerle etkinliğe katılarak hoş bir renk kattılar, Bilhassa belediye stantlarında müzik, horon, eşantiyon hediyelik eşyalara ziyaretçi hemşerilerimiz yoğun ilgi gösterdi.
Kle kuyumculuk Of standında açtığı sergi ile Altın ve Gümüş ağırlıklı Hasır ve sepet örgü ürünleri satışı gerçekleştirdi.
Maide Şimşek Ablam standımızı ziyeret ederek hasret giderdik, yoğun gündemimiz nedeniyle Ankaradaki birçok Akrabamıza uğrayamadık hepsinden özür dileriz
5.Her Yönüyle Trabzon Etkinliğine çok sayıda yöresel ürün satan esnaf ilgi gösterdi, Büyük iki çadırda hizmet veren esnaf bir çadırda yöresel ürünleri satarken, diğer çadırda bu yöresel ürünlerle yapılmış yemek, kebap, tatlı, et ve balık ürünleri ile ziyaretçi hemşerilerimizin yöresel tatlarla buluşmasını sağladı.
ETKİNLİKTEN VİDEOLARIMIZI İZLEMEK İSTİYORSANIZ TIKLAYINIZ