www.ofhayrat.com sitemizde etkinliğimizin haberi için tıklayınız

             Çok değerli akraba ve komşularımız, davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ederiz. Birçoğumuz uzun ve İstanbul trafiğinde zahmetli bir yolculuk yaparak katıldığınız iftar ve sohbet etkinliğimizde bizleri şereflendirdiniz, onurlandırdınız, Bu koca metropol İstanbul'da yalınız olmadığımızı birlikte idrak ettik.
         İnşaallah bu birlikteliğimiz değişik vesilelerle yaygınlaşarak ve içerik olarak zenginleşerek devam edecektir. Toplumsal ayrışma, Bireyselleşme, senaryolarının gündemde olduğu günümüzde, Mayamızın yoğrulduğu topraklardan gelen komşuluk, akrabalık, hısımlık ilişkilerimizi geliştirmeye vesile olmasını arzuladığımız buluşmalarımıza katılım zahmetinden yılmayarak inadına ve mümkün olan en yoğun katılımla Hundezliler buluşmalarını yaşatmanızı temenni ederiz.

 

         Saygıdeğer Hundezliler, Etkinliklerimizin maddi manevi gerçekleşmesinde emeği geçen ŞENOL TOZ, DR.AHMET SEYFİ GÖZAYDIN, FAHRETTİN AYHAN, İRFAN HACIOSMANOĞLU, İSMAİL HAKKI AYHAN Katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorlar.

         Çok değerli Hundezliler Buluşmalarımızı hatıra olarak yarınlara taşıyacak olan resim ve video çekimi konusunda hala istikrarı yakalayamadım, misafirleri yemek yerken çekmemek için (Uygunsuz oluyor) Fotoğraf ve video çekimini sona bıraktım, fakat iftarı yapan misafirlerimiz kimi Akşam namazı için, kimi duman tüttürmek için salonu terk etmeye başlayınca evdeki hesap çarşıya uymadı, gördüğünüz gibi resimler eksik ve uygunsuz oldu. özür dilerim. sizlerin çektiği resim varsa (  hayratli@gmail.com  ) adresine gönderirse buradan yayınlayacağım.
       Gelecek etkinliklerde bu böyle olmayacak çaresine bakacağız.

 

      Aslında Çaykara ilçemizden olan "Prof. Dr.Mehmet OKUYAN  Babası Hayrat İmam hatibi, merkez Kuran-ı Kerim kursu hocamız rahmetli Kemal Okuyanın oğlu olması nedeniyle İlk okul çağından itibaren hayratta yaşamış olması nedeniyle kendisini hayratlı olarak kabul eden Prof. Dr.Mehmet OKUYAN hocamız İftar buluşmamıza icabet ederek, iftar sonrası konferans salonunda Komşuluk ve sıla-i Rahim üzerine 30 dakikalık kısa, fakat önemli bir sohbette bulundu. Kendisine ve sohbete icabet eden misafirlerimize teşekkür ederiz.
www.ofhayrat.com sitemizde etkinliğimizin haberi için tıklayınız

2010 Hundezliler İftar buluşmasına manevi güzel bir katkı sağlayan değerli hemşehrimiz Prof. Dr. Mehmet Okuyan hocamız Akraba ve Komşuluk hakları konusunda verdiği sohbet videosu aşağıdadır.
   
Birinci Bölüm
 
   
İkinci Bölüm