HAYRAT NUHOĞLU ŞENLİĞİNDE ÖDÜL VE EĞLENCE

    Bu yıl 9. su gerçekleştirilen 2010 Hayrat şenliğinde Nuhoğlu vakfı Başarılı öğrencilerimize diz üstü bilgisayar hediye etti.

AKP Trabzon Milletvekilleri Mustafa Cumhur, Safiye Seymenoğlu ve Cevdet Erdöl, MHP Trabzon Milletvekili Süleyman Latif Yunusoğlu, Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Nuhoğlu Vakfı Başkanı Ö.Çetin Nuhoğlu, Ak Parti Trabzon il Başkanı Ahmet Metin Genç, Hayrat Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu, Of Hayrat Vakfı Başkanı M.Reşat Aksu, Sürmene Belediye Başkanı Fikri Usta, Şiran Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak, Şiran Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Osmaniye ili Sumbas İlçesi Belediye Başkanı Mustafa Nuri Nuhoğlu, Dernekpazarı Belediye Başkanı C.Cemal Cansız, Belde Belediye Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Nuhoğlu Vakfı ile Hayrat ilçemiz çok hızlı kalkınıyor

Nuhoğlu Vakfı’nın yöreye, özellikle Hayrat’a yaptığı katkılar saymakla bitmez. İlçenin çehresini değiştiren yatırımlarla vakıf son 8 yıldır Hayrat’ın eğitim, sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda gelişmesi için yoğun çaba sarf ediyor. IMKB nezdinde yaptıkları girişimler sonucunda Hayrat’a kazandırdıkları iki modern okul, memurlar için yaptıkları modern konutlar, öğretmen evi, müftülük binası ve lojmanı, çocuk parkı, halı saha, çay bahçesi ve sadece Hayrat’ın değil yörenin ekonomik çehresini değiştirmeye yönelik Meyve Bahçesi Projesi ilk akla gelenler.

Eğitime önemli yatırım yapılıyor

Ancak bunların içerisinde en önemli yatırım ise eğitime yapılan yatırımlar. Hayranlıkla takip edilen en önemli projelerden biri olan eğitim projesi sayesinde Of ve Hayratlı öğrencilere sunulan ücretsiz SBS ve ÖSS hazırlık kursları oldu. Bu çalışmalarla ilgili olarak Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yıldız proje ve çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Vali Ve Başkan Nuhoğlu Konuştu

Programda; Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Nuhoğlu Vakfı’nın Danışmanlar Meclisi Başkanı Ömer Çetin Nuhoğlu, Nuhoğlu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Nuhoğlu ve Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu da birer konuşma yaptılar.

Programın ödül töreni bölümünde Nuhoğlu Vakfı, Hayrat ve Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince, Of ve Hayrat Kaymakamlığı desteğinde yürütülen Eğitim Seferberliği Projesi kapsamında başarılı olan öğretmen-yönetici ve öğrencilere ödülleri verildi.

Bölgesel Sanatçılarımız Sahne Aldı

Programın müzik ve eğlence bölümünde Akçaabat Folklor Derneği Halk Oyunları Ekibi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Bizim Uşaklar Kolbastı Ekibinin gösterilerinin ardından konserler başladı. Cimilli İbo’nun sahne almasıyla başlayan konser bölümünde Bizim Gönül, Seyfettin Çakıral, Onay Şahin, Bayram Dinçer, Kemal Kasapoğlu, Hasan ve Hüseyin Yıldırım, Cengiz Selimoğlu, Ercan Kılıçaslan ve İslam Yıldız sahne aldı.

ŞENLİKTEN GÖRÜNÜMLER:                            
Anasayfaya gitmek için tıklayınız

 

Nuhoğlu Vakfı’nın Trabzon’un Of ve Hayrat ilçelerinde dershaneye gidemeyen ihtiyaçlı öğrencilere yönelik SBS ve ÖSS kurslarına desteği artarak devam ediyor.
(IHA) Nuhoğlu Vakfı’nın Trabzon’un Of ve Hayrat ilçelerinde dershaneye gidemeyen ihtiyaçlı öğrencilere yönelik SBS ve ÖSS kurslarına desteği artarak devam ediyor.

Of ve Hayrat Kaymakamlıkları’nın önderliğinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yürütülen ve 2006 2007 Eğitim Öğretim yılında itibaren devam eden kurslarda öğrenim gören 400 öğrenci köylerden servislerle alınıyor ve öğlen vakti kendilerine dört çeşit sıcak yemek veriliyor.

Kurslara maddi desteğini hiç bir zaman esirgemeyen ve dört yıl içersinde bir milyon TL yakın bir kaynak aktaran Nuhoğlu Vakfı Başkanı Ömer Çetin Nuhoğlu, kursları ziyaret ederek hem çocuklarla birlikte oldu, hem de idareci ve öğretmenlerle bir araya gelerek son durum hakkında bilgi alışverişinde bulundu. İlk olarak Hayrat’taki öğrencilerle birlikte olan ve burada çiçeklerle karşılanan Ömer Çetin Nuhoğlu, daha sonra Of’a geçerek burada kursa giden öğrencilere yönelik bir konuşma yaptı ve kendilerine nasihatte bulundu.
Öğrencilere eğitimden başka hiçbir amaçlarının olmaması gerektiğini belirten Ömer Çetin Nuhoğlu, Sınavlara iki ayınız kaldı. Biraz daha gayret ederek yakalayacağınız başarı bütün ömrünüzü değiştirecek. Okuyarak annenizi, babanızı, kardeşinizi kurtaracaksınız. Bu yıl kursları açalı dördüncü senemiz. Kaymakamlarımızla, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, Şube Müdürü arkadaşlarımız ve öğretmenlerimizle birlikte sizlerin başarılı olması için elimizden ne geliyorsa sizlere sunmaya çalışıyoruz. Bu da bizleri mutlu ediyor. Ama burada sizin gayretleriniz de çok önemli. Ancak böyle çalışkan kaymakamımız ve fedakar müdür ve öğretmenlerimiz olduğu sürece üç beş yıl sonra göreceksiniz Of ve Hayrat eğitimde bir numara olacak. Bunu bize elde edilen başarılar gösteriyor dedi.

Nuhoğlu, öğrencilerden başarılı olmaları için söz isterken, öğrencilerde hep bir ağızdan söz vererek başarılı olacaklarını söylediler.

Kurslara verdiği desteklerden dolayı Nuhoğlu Vakfı Başkanı Ömer Çetin Nuhoğlu’na teşekkür eden Of Kaymakamı Tuncay Sonel, öğrencilere yaptığı konuşmasında İnşallah derslerinize çok çalışarak ilk etapta güzel liselere , daha sonra önemli üniversitelere giderek hem kendinize , hem ailenize, hem de bu güzel vatanımıza güzel işler yapacaksınız. Verilen bu emeğin karşılığını da başarıyı yakalayarak ödeyeceğinize eminim diye konuştu.

 

Anasayfa için tıklayınız