Trabzon Valimiz Sayın NURİ OKUTAN ile  Belediye başkanımız Sayın Volkan Canalioğlunun katkılarıyla organize edilen Çanakkale şehitliği, Gelibolu gezisinde Trabzon merkezdeki Okullarımızda faaliyet gösteren izci guruplarından seçilen 150 İzci katıldı.
     Trabzon İzci gurubu Çanakkale yolunda İstanbul'a uğradı, Trabzon Dernekleri ve Federasyonu,Bahçelievler Trabzonlular derneği,
Çaykara, Dernekpazarı  derneği tarafından organize edilen gezinin İstanbul ayağında hemşerimiz misafirimiz Trabzonlu genç öğrencilerimiz Gezinin 1. gününde İstanbul'un manevi sahibi Hz. Eyyüb El Ensari RA. hazretlerinin Türbesini ziyaret ettiler,Miniaturk parkında Türkiye anıt yapılarını yakından görme fırsatını buldular, Sultanahmet ve Ayasofya çevresini gezen izcilerimiz, Dolmabahçe sarayını gezdiler.
Geceyi Üsküdar validebağ izci kampında geçiren izcilerimiz, Beylikdüzü belediye başkanı
Sayın Vehbi ORAKÇI,nın katkıları ile İstanbul boğazında motorboat gezisine katıldılar.
    Akşam Çaykara,Dernekpazarı derneğinde yemek yiyen izcilerimiz yemekten sonra  Yöresel sanatçımız Seyfettin Çakıralın ve saz ekibinin eşliğinde düzenlenen eğlencede horona doydular, eğlence sonunda Beylikdüzü belediye başkanımız
Sayın Vehbi ORAKÇI,dan  izcilerimize kitap hediye edildi.
     Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı Nurettin Turan, Bahçelievler Dernek Başkanımız Sayın Ahmet  Hocaoğlu,
Çaykara,Dernekpazarı dernek başkanımız Sayın Ali Rıza Erdoğan,Mavi Karadeniz Tv den Sayın Faik Hacıbektaşoğlu birer konuşma yaparak izcilerimizin gelecekte sivil toplum örgütlerinde görev almalarının önemini anlattılar.
     İzcilerimiz Çanakkale,Gelibolu şehitliğine gitmek üzere yola çıktılar, Çanakkale şehitlik gezisine müteakip Ankara'ya geçecek olan izcilerimiz Anıtkabir ziyaretinden sonra Trabzon'a  dönecekler. Çocuklarımıza ve öğretmenlerine hayırlı yolculuklar dileriz.
Link: Geziye katılan İzcilerimizin tam listesi

 
Bu geziye katılan izcilerimiz yolculuk anılarının  yayınlanmasını istedikleri resimleri sitemize gönderirlerse bu sayfada yayınlayacağız.
E-Mail : hayratli@gmail.com