1.Dünya Kolbastı Şampiyonası İstanbul Fatih'te Gerçekleştirildi.

     Adnan Kahveci, Recep Yazıcıoğlu Platformu tarafından düzenlenen, İBB Kültür Aş.ait Fatih Ali Emiri Kültür merkezi salonlarında gerçekleştirilen 1. Dünya Kolbastı yarışmasına katılım muhteşem oldu. 
    Fatihin Mehteri, mehteran bölüğünün gösterisi ile açılan şampiyonaya Şehitlerimiz için saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlandı.
    Trabzon Faroz semtinde balıkçı çocukların oynadığı, halkın "Hergele" oyunu dediği Kolbastı oyununu Türkiye ve Dünyaya tanıtan Trabzonlu Adnan Yılmaz ve Son yıllarda K.T. Üniversitesinden Yrd. Doç Dr. Engin Ersen'in özel gayretleri ile Türkiye çapında uygulamalı tanıtımı yapılan kolbastı oyunu bütün yurtta sevildi ve yerel oyunlar arasında yerini buldu.
    Sunuculuğunu .... yaptığı Şampiyonaya Organizasyonu gerçekleştiren platform başkanı Köksal Öztürk, Organizasyona özel gayretleri ile destek olan, Fatih bld. bşk. y. Hasan Süver, İstanbul C. Başsavcısı ... , KTÜ. Yrd. Doç Dr. Engin Ersen, TDF başk. Nurettin Turan, Karadeniz Tv'den  Zihni Cinan, Medya Karadeniz'den Kara Davut, Pekçok sivil toplum örgütü mensupları, kalabalık davetli gurubu katıldı.
    Şampiyonaya Misafir olarak KTÜ. Kolbastı gurubu, Murat şow, Adan Yılmaz ve Kolbastı gurubu , Tolgahan, Kemence üstadımız ...., katıldı.

     Mersin işitme engelliler okulu gurubu şampiyon olduğu yarışmada, Mareşal Fevzi çakmak lisesi Biri bizi durdursun ekibi  ikinci, Arnavutköy ilköğretim Fırtına gurubu üçüncü oldu. Yarışmaya, Doğuş şahin ile Ordu ekibi, Fatih Riyaziyeci İlköğretim okulu, Fatih kız Lisesi, Yedikule ilköğretim okulu, Mareşal Fevzi çakmak lisesi Kolbastı gurupları katıldı.

ANA SAYFAYA DÖN

AŞAĞIDAKİ VİDEO KTÜ KOLBASTI GURUBU GÖSTERİSİ