İSTANBUL FESHANEDE TRABZON GÜNLERİ
Etkinliğin cumartesi gününden Resim ve Videolar  Etkinliğin Pazar gününden Resimler

           Trabzon Dernekler Birliği tarafından düzenlenen "Feshane`de Trabzon Günleri", 26-28 Ekim tarihleri arasında İstanbul Eyüp sultan ilçesinde bulunan Feshane eğlence ve fuar alanında gerçekleşti
Trabzon ve ilçelerinden, çeşitli kuruluşların stantlarında yöresel ürünlerin tanıtımı ve satışı yapıldı.
Etkinliğin ilk gününde basın toplantısı ve organizasyon hazırlığı ile geçti.
Etkinliğin ikinci gününde Trabzon spor ve bölgemizde spor faaliyetleri konulu panel düzenlendi.

Etkinliğin son gününde "Trabzon`un sorunları ve çözüm önerileri" konulu panel yapıldı, ayrıca bazı belediyelerimizin ve firmalarımızın kurduğu stantlarda Trabzon yöresine ait ürün ve eserlerin tanıtımı ve satışı yapıldı.

Birçok ses sanatçımız organizasyona katıldı

Abdurrahman Yazıcı,Abdullah Koç, Kont Adnan, Mehmet Ayyıldız ve birçok sanatçı etkinlikte sahne aldılar.

Trabzon Valisi Nuri Okutan ve Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu`nun da panelde hazır bulundu.

Etkinliğe katılım  parlak değildi, Trabzon ilçelerimizin çoğu etkinlikte  yoktu, İstanbul'daki hemşerimiz olan büyük firmalar etkinliğe rağbet etmediler, bazı hemşerilerimiz ise sponsorluk dışında katılım sağlamadılar.
İnternette etkinlik haberleri:
http://www.pazar53.com/news_detail.php?id=4526
http://www.istanbulgunebakis.com/haberdetay.asp?id=794
http://www.sisdagi.com/
http://www.takagazete.com/yorum.php?id=4967
http://www.kuzeyekspres.com.tr/index.php?p=yazar&id=3&haber=3074&tarih=20071030

Etkinliğin Başarılı kurumu; Sürmene'den AKIN ÇAY olduğunu gördük  iki gün boyunca fasılasız  ziyaretçilere ücretsiz çay ikram etti, OfÇay  'da kendi standında bu hizmeti kısmen verdi, Ressam Camal Akyıldız Karakalem Of-Hayrat konakları sergisi,Ramoğlu Rıza karikatür sergisi çok ilgi gördü.
Etkinlikte bölgenin sosyoekonomik yapısına yönelik çözümler üreten Nuhoğlu vakfı Başkanı işadamı Çetin Nuhoğlu, panel konuşmalarında ve Nuhoğlu vakfı standında alternatif tarım ürünleri konusunda çalışmalarını sergilediler.

Etkinliğe diğer katılan Of belediyesi otantik yöresel unsurlarla süslediği kendi reyonunda tanıtım yaptı,Trabzon belediyesi bilgi masası ile etkinliğe katıldı,Hasanoğlu inşaat,nesil yayınları,Keşan el dokuma Ltd., Vakfıkebir ekmeği,Hasanoğlu İnşaat, Akçaabat ilçesi,K.T.Ü., Adnan Kahveci- Racep Yazıcıoğlu Kültür platformu,Trabzonlu üniversiteliler derneği, Trabzon spor tanıtım standı,Yorgancılar derneği,kafega kafeterya,Tonya derneği,Şalpazarı dernekler federasyonu, Köprübaşı derneği,Akçay acıbadem trabzon döneri,Kurtuluş usta organizasyon görevi dışında kendi sütlü tatlılarının satışını gerçekleştirdi, Ayazoğlu dokuma sanayii yöremizin ürünü peştemal kumaşından ürettiği çeşitli elbise ve aksesuarlarının tanıtım ve satışını yaptı,
Etkinilik sponsorları; Trabzon belediyesi,Trabzon ticaret ve sanayi odası,Osmanoğulları,Aşçıoğlu inşaat,Ofton,Beykoz belediyesi,MTM yapı denetim,Sultanbeyli belediyesi,Hotel Suadiye,Pendik belediyesi,Şişli belediyesi,Fonex,yeni koç plastik,Euromoda, Kayalar, Trabzon gazeteciler birliği, Mavi karadeniz TV, Radyo,Karadenizden Günebakış gazetesi,Karadeniz Tv.

Organizasyonu yapanlar duyuru ve İstanbul'daki derneklerle işbirliği kuramadıklarından mı?, Mekanda gerektiği kadar tanıtım ve hizmet alternatifi olmamasından mı  olacak, katılım çok az oldu

Gerek Feshane'deki stantların çoğunun boş olması, ayrıca mevcut stantların çoğunun  misafirlerin ilgi göstereceği ürün ve hizmetten yoksun olmaları nedeniyle etkinlik ilimizdeki hemşeri potansiyeline göre çok sönük geçti,

Aynı organizatör firma Ataköy Ahmet cömert kapalı spor salonunda geçen senelerde Trabzon'un kurtuluşu kutlamaları etkinliğini düzenlemişti, pek çok ünlü sanatçımız katılmasına rağmen ses düzeninin Kadıköy belediyesinden temin edilmiş arızalı kolonları nedeniyle hem sanatçılara hem izleyicilere kötü anılar yaşatmıştı.

Burada ses ve sanatçı konusunda problem yoktu fakat bir kaç ay evvel aynı yerde Giresunlular gecesine katılmıştım, o organize ve katılımı düşününce gerçekten utandım.

Gelecekte inşallah İstanbul dernekleri birlikte hareket ederek çok daha güçlü, anılardan Abdi ipekçi kurtuluş gecesini aratmayacak büyük organizasyonların başarılmasını temenni ederiz.

Niyetimiz kimsenin emeğini küçümsemek değildir, Fakat böyle amatör ve toplumsal ittifak ürünü olmayan çalışmaların başarı getirmediğidir.  bu manzaralar bizim memleketimize bizim insanımıza yakışmıyor.  Kimse ben bu kadar yaptım sen iyisini yap demeye hakkı yoktur, Trabzon adına iş yapanlar bütün Trabzon'u kucaklayan birliktelikle davranmak mecburiyetindedir.

Trabzon'a yakışan işler olmalıdır. ben şahsım adına bu etkinliği Trabzon'a yakıştıramadım, bu düşüncede olan sadece ben değilim, 2 gün boyunca tanıdığım,tanımadığım muhabbetlerde, otokritiklerde aynı sıkıntıyı hemşerilerimin çektiğine şahit oldum