Saygı değer hemşerilerim, muhterem ziyaretçiler.

Yüce yaratanın takdiri ve halkımızın teveccühü ile 18 nisan 1999 tarihinde yapılan seçim neticesinde Trabzon'un güzel içesi Hayrat Belediyesine Belediye Başkanı olarak hizmet etmek bize nasip oldu . Bundan böyle mevcut imkanları iyi kullanmak ve yeni imkanlar bulmak suretiyle Hayrat halkına en iyi hizmeti verebilmek tek amacımızdır. Gerek planlama ve gerekse uygulama aşamalarında hizmetlerimizle ilgili alarak halkımızla ya doğrudan yada iletişim araçları vasıtasıyla bilgi alışverişinde bulunmaya özen gösteriyoruz.
Halkımızın da desteği ile güzel Hayrat'ımızı alt yapı, üst yapı, sosyal ,ekonomik ve kültürel açıdan en iyi duruma getirme gayreti içersindeyiz. Doğru, dürüst ve tarafsız bir hizmet anlayışı ile bu göreve layık olduğumuzu Halkımızın memnuniyetinde görebilmek en büyük bahtiyarlığımız olacaktır.
 

 

 

 


 
Bu sitenin de amacı,/www.hayrat.bld.gov.tr) bilgi alışverişini geliştirmek ve Hayrat dışında bulunan değerli hemşerilerimizle de kolaylıkla diyalog kurabilmeyi sağlamak ve Hayrat'ı tanıtmaktır.

Hayrat dışında yaşayan hemşerilerimizin güzel Hayratımıza yatırım yapmaları ve buradaki hemşerilerine sahip çıkmaları İlçemizin geleceği açısından büyük önem arz etmektedir. Bu hususta değerli hemşerilerimizin maddi ve manevi yardımlarını bekliyoruz.

Bizi buradan ziyaret edip okuma zahmetine katlandığınız için sizlere teşekkür ediyor, ilk fırsatta Hayratımıza gelerek konukseverliğimize şahit olmanızı temenni ediyor, hepinize en içten selam ve saygılar sunuyorum.
 

Mehmet NUHOĞLU
Hayrat ilçesi Belediye Başkanı

 


 Halkımıza iyi ve zamanında hizmet götürmekte en önemli etken olan Araç Parkımız, yeni aldığımız 1 adet beko-loder, 1 adet binek aracı, 2 adet çöp kamyonu ile daha etkin hale getirilmiştir.


Araç Parkımızda; 1 adet itfaiye aracı, 1 adet paletli kepçe, 2 adet beko-loder,4 adet damperli kamyon,l adet çöp kamyonu,2 adet yolcu taşıma otobüsü ve 2 adet binek aracı bulunmaktadır

 Site Operatöründen : Sayın başkanım yukarıdaki bilgileri ilçemizin resmi web sitesinden aldım lakin bu kadar bilgi ile aslında hayratlı olan, lakin  göç nedeniyle hayratı hiç tanımamış , dünyanın dört bir tarafındaki hemşerilerimize neyi anlatabilirsiniz ? ilçemizin güzelliklerini nasıl anlatacaksınız siz bu tanıtım görevini gereği gibi yapmadan gurbetçilerden ilçeye sahip çıkmalarını istiyorsunuz. Ben diyorum ki sizler azami gayret gösterirseniz sizin samimiyetiniz  neticesiz kalmaz pek çok duyarlı hemşerimiz sadece yardım mantığı ile değil yatırım mantığı ile ilçemizin geleceğine katkıda bulunacaktır. esas olanda yardım değil yatırım mantığının geliştirilmesidir. bunu da sizler sağlayacağınız hukuki ve alt yapı kolaylıkları ile olacaktır.
    Ben İstanbul da yaşamama rağmen ilçemin hala bir köy mantığından ileri gidememiş olmasından rahatsız olmaktayım. Acilen ilçe merkezi ve yakın çevresinde akılcı mas ter planlar yapılarak projeler geliştirerek  bu projeleri uygulayacak kişi ve kurumlara kolaylıklar sağlanmalıdır. Yatırımcıları tavuk yerine koymamalıyız. Benim gözlemim merkez halkı biraz rantçı düşünmektedir. arsa rantı beklemektedir.bu çok yanlıştır kısır bakıştır benim merkezde arsam olsa yarısını bedavaya yatırımcıya vererek  diğer yarının kat be kat değerlenmesini sağlardım. şimdi böyle mi dersiniz mevcut yolu iki metre genişletelim desek bir sürü olay çıkar. bu kafayı lütfen değiştirelim. allahın verdiği akıl ile hayatı değerlendirelim nefsi hezeyanlarımızla değil .inşaallah.

  Abdullah Gözaydın   a@hayrat.net    0535 7465548