Hayratta kar yolları kapadı, okullar tatil edildi.

Yıllardır hasret kaldığımız Karlı kış günlerine bu yıl kavuştuk, Tabiat hayatı için çok önemli olan bu yağışlarla yükseklerde biriken karlar bütün yaz boyunca derelerimizin akmasına imkan verecektir. Derelerin akması, bu sıralar bilinçsizce her adımda yapılan HES projelerine yarayacak olsa da, Bölgemizin ikliminin devam etmesini sağlayacaktır.
Dileriz Ankara'daki idarecilerimiz Doğu Karadeniz'in doğasına ihanet olan, Bilinçsiz HES projelerini hayata geçirmekte diretmez.

Hayrat ilçemizde bu yıl doğa dengesini koruyacak boyutta beyaza büründü, Bu Rahmet gelince bazı sıkıntıları da beraberinde getiriyor, Kar ve Buz köy yollarını ulaşıma kapatıyor. Hayrat kaymakamlığımızın girişimleri, İlçemiz Özel İdare Şantiye Şefliğinin yoğun çalışmaları sonucunda kapalı yolların çoğu açılmıştır.
.
İlçemiz iki gün süren kar yağışı sonucunda beyaza büründü.Okulların sömestr tatilinde olması sebebiyle öğrenciler karın zevkini doyasıya yaşadı. Okulların açılmasıyla birlikte gelen 3. dalga kar yağışı yine ulaşımı etkiledi, Bu nedenle ilçemizdeki okullarda eğitime ara verildi.
Kapanan Merkez ve Köy yollarının açılması için çalışmalar aralıksız devam ediyor. Pazartesi günü normal eğitime devam edileceği bilgisi geldi.

Hayrat çevresinde yol açma çalışmalarından görünümler: Fotoğraf; Hayrat kaymakamlığı