Trabzon Of Aşağı kışlacık köyünden Hüseyin Ayaz'ın oğlu olan Vedat Ayaz 02/ 09/2009 çarşamba günü
Bağcılar O-2 karayolunda meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetti, 2 arkadaşı da ağır yaralandı.

Aşırı hız yaptığı iddia edilen otomobil, yol işaret tabela direğine çarparak durabildi. Araç içerisinde sıkışan şahıslar, itfaiye ekiplerinin uzun süren çalışmaları sonucu otomobilden çıkartılabildi.

Edinilen bilgiye göre kaza saat 23.00 surlarında Bağcılar O-2 karayolu Ankara istikametinde seyreden otomobil sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu meydana geldi.

0-2 karayolunda seyreden 34 AE 1140 plakalı Mercedes marka otomobilin sürücüsü Vedat Ayaz , Yüzyıl Köprü altında direksiyon hakimiyetini kaybetti. Köprü altında bulunan tabela direğine çarpan otomobil güçlükle durabildi. Otomobili kullanan Vedat Ayaz, Muhammed Pekcan (21) ve Gökhan Turgut Baran (20) çarpmanın etkisiyle araç içerisinde sıkıştı.

Olayı gören vatandaşların 112 ekiplerine ve itfaiye ekiplerine haber vermesi üzerine kazanın olduğu yere gelen ekipler araç içersinde sıkışmış 3 şahısla karşılaştı.

Sağlık ve itfaiye ekipleri, meraklı vatandaşlar nedeniyle çalışmakta güçlük çekti. Bunun üzerine polis vatandaşları olay yerinden uzaklaştırdı. Sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen otomobil içerisinde sıkışan sürücü Vedat Ayaz hayatını kaybetti. Otomobilde bulunan ve itfaiyenin uzun uğraşları sonucu sıkıştıkları yerden çıkartılabilen Gökhan Turgut Baran ve Muhammed Pekcan sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.Olay sonrası yaralılara yardım etmeye çalışan Bülent Sümer isimli vatandaş, sağlık ekiplerinin ve itfaiyenin olay yerine geç kaldıklarını iddia etti. Sümer, "Biz hemen itfaiyeye ve sağlık ekiplerine haber verdik ancak hemen gelemediler. Ben ilk olay yerine geldiğimde sürücü yaşıyordu." dedi.

Yaklaşık 1 saat O-2 karayolunda ceset torbası içersinde bekletilen Vedat Ayaz'ın cansız bedeni Adli Tıp aracıyla Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Polisin gerekli incelemeleri tamamlamasının ardından da kaza yapan araç çekici yardımıyla olay yerinden götürüldü.

(CİHAN)

Yön levhasının direğine çarparak durabilen araçta sıkışan şahıslar, itfaiye ekiplerinin uzun süren çalışmaları sonucu kurtarıldı.Edinilen bilgiye göre; kaza saat 23.00 sıralarında Bağcılar O-2 Karayolu Aksaray istikametinde meydana geldi. İddiaya göre aşırı hızla seyreden 34 AE 1140 plakalı Mercedes marka otomobilin sürücüsü Vedat Ayaz, Yüzyıl Köprü altında direksiyon hakimiyetini kaybederek yön levhasının direğine çarptı.

Çarpmanın etkisiyle sürücü Vedat Ayaz, Muhammed Pekcan (21) ve Gökhan Turgut Baran (20) araç içerisinde sıkıştı. Sağlık ekipleri, araç içinde sıkışan yaralıları kurtarmak için seferber oldu.

Kurtarılan yaralılardan sürücü Vedat Ayaz, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Ayaz'ın cesedi Adli Tıp Kurumu'na kaldırılırken, otomobilde bulunan ve itfaiyenin uzun süren çalışması sonucu sıkıştıkları araçtan çıkartılan Gökhan Turgut Baran ve Muhammed Pekcan sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Öte yandan sağlık ve itfaiye ekipleri, meraklı vatandaşlar nedeniyle çalışmakta güçlük çekti. Köprü üzerine ve olay yerine toplanan vatandaşlar polis tarafından güçlükle uzaklaştırıldı.


   Rahmetli Vedat Ayaz 2005 yılı Of-Hayrat futbol turnuvasında  1- numara Vedat Ayaz , 2- Ağabeyi Nevzat, 3- Acılı Baba Hüseyin Ayaz, 4- Vedat'ın küçük kuzeni
Merhum arkadaşımıza Allahtan Rahmet, Kederli ailesine Sabrı cemil niyaz ederiz. Gerçekten zor bir imtihan, Yüce rabbim bu acının sabrını da Ayazoğlu ailesine versin inşaallah.

Askerlik görevinden yeni terhis olan Vedat Ayaz sakin kişiliği ile çevresine daima güven veren bir kişiydi.
Ailesi ve Arkadaşları tarafından çok sevilen, Çevresinde sempatik, efendi, çalışkan heyecan dolu bir genç olarak tanınan Vedat AYAZ iftar sonrasında dayıoğlu ve bir arkadaşı ile birlikte hava almak, şöyle bir dolaşmak için çıktığı akşam gezisinden dönemedi.
Kaza hakkında detaylı bilgiye ulaşamadık, İstanbul Mahmutbey kavşağı çok sık kaza meydana gelen bir kavşak, yolun otoyol olması, yüzyıl kavşağına gelindiğinde birkaç yol ayrımın kullanışsız olması, yol tabelalarının son anda ikaz vermesi nedeniyle bu mahalde çok sık kaza meydana gelmektedir.
Bu kavşak büyük mimari hatalarla gerçekleştirilmiştir. daha fazla maddi manevi kazalara sebep olmadan bu kavşağın yeniden düzenlenmesi  gerekmektedir. Aşağıda kazanın meydana geldi çok karmaşık kavşak.

Hırka-i Şerif camisinde helalleşme töreninden görünümler


 Perşembe günü İstanbul Hırkai şerif camiinde düzenlenen helalleşme törenine müteakip, rahmetli Vedat Ayaz toprağa verilmek üzere Trabzon-Of aşağıkışlacık köyündeki aile kabristanına 19.30 da uçakla götürüldü.
Mübarek Ramazanı şerifin Cuma günü köyünde kılınan cenaze törenine müteakip aile kabristanına defnedildi.
Allah Rahmet eylesin Amin