OF HAYRAT VAKFINDAN EĞİTİME BAĞIŞ

Of Hayrat Vakfı, eğitime katkı sunmaya devam ediyor. Of ve Hayrat'ta yaptıkları yatırımlarla bölgeye katkı sunan Of Hayrat Vakfı, geleneğini bu yıl da devam ettirdi.

Vakıf tarafından Hayrat Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Lisesi'nin birer sınıfı ''Akıllı Sınıf'' olarak dizayn edildi.

Akıllı sınıflar için düzenlenen açılış törenine Hayrat Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Of Hayrat Vakfı Başkanı M.Reşat Aksu, Hayrat İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Uzunalioğlu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Böke'den Teşekkür Plaketi
Yaklaşık 5'er bin TL harcanarak Akıllı Sınıf'a dönüştürülen dönüştürülen sınıflara akıllı tahta, bilgisayar, tepegöz ve ses sistemi gibi cihazlar yerleştirildi.

Eğitime katkıları nedeniyle Hayrat Kaymakamı M.Ünver Böke Of Hayrat Vakfı Başkanı M.Reşat Aksu'ya teşekkür ettiklerini belirterek bir plaket takdim etti.

''Eğitim için varız''
Eğitim için tüm güçlerini ortaya koyduklarını belirten Of Hayrat Vakfı Başkanı M.Reşat Aksu; ''Vakıf olarak en önceliğimiz eğitimdir. Yıllardır eğitim konusunda hem Of'umuza hem de Hayrat'ımıza çok önemli katkılar sağladık ve sağlamaya devam ediyoruz. Vakfımıza destek olan vatandaşlarımızın ve hemşerilerimizin katkılarını eğitim için harcamaya devam ediyoruz. Hayrat'ımız eğitim noktasında daha geriden geldiği için ağırlığımızı buraya veriyoruz'' dedi.

''Kız çocuklarının okuması için ev tuttuk''
Aksu; ''Özellikle kız çocuklarımızın eğitiminde sıkıntılar yaşanıyor. Aileler köylerde oturduğundan ulaşım zor olduğu için özellikle kız çocuklarını okutmuyorlar. Uzak köylerden gelen çocuklarımızın lise eğitimi alabilmeleri için geçen yıl bir ev tutarak Kaymakamlığımızın kontrolünde çocuklarımızı Hayrat'ta barındırarak okumalarını sağladık. Bu yıl da biri erkek biri de kız olmak üzere iki ayrı ev daha açarak uzak köylerden gelen çocuklarımızın okumalarını sağlamış olduk. Özellikle kız çocuklarının okuması için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz'' diye konuştu.

570 öğrenciye burs
Of Hayrat Vakfı Başkanı M.Reşat Aksu vakıf olarak yaklaşık 500 öğrenciye burs verdiklerini belirterek ''geçen yıl 570 öğrenciye aylık 60 TL burs verdik. Her ay 32 bin lira burs dağıttık. Bu yıl da hazırlıklarımız sürüyor. Kaynaklarımızı genişleterek daha çok öğrencimize daha yüksek miktarda burs vermeyi amaçlıyoruz'' dedi.
www.oflular.com