NUHOĞLU VAKFI OLAĞAN 8. GENEL KURUL SEÇİMLERİ YAPILDI
Genel başkanlığa oy birliği ile Hayrettin Nuhoğlu tekrar seçildi. Hayrettin Nuhoğlu aynı zamanda MHP İstanbul 1. bölgeden 4. sırada Milletvekili adayı

Hayrat Merkez ve Merkez mahallelerinden olan Nuhoğlu ailesi, Nuhoğlu aile vakfı 8. olağan genel kurul toplantısını 23 Nisan 2011 tarihinde İstanbul DAF - TIRSAN AŞ.  Genel merkezinde gerçekleştirildi.

Türkiye’nin çeşitli vilayetlerine dağılmış olan Nuhoğlu ailesini tek çatı altında toplama projesi olarak hayat geçirilen Nuhoğlu Vakfı üyeleri Saat 10.00 başlayan toplantıya yoğunlukla katıldı.

davetlilerin toplanma, tanışma ve kahvaltı niyetine aperatif ikramından sonra toplantı salonuna geçen vakıf üyeleri Saygı duruşu, istiklal marşının okunmasına müteakip Başkanlık divanının seçimi, faaliyet raporunun görsel uygulamalar eşlinde projeksiyon ile  gösterilmesi ile devam etti.

Vakfın 2011-2013 döneminde görev alacakların seçimine geçildi, eski yönetimden iki üye danışmanlar meclisine geçerken, yönetime iki yeni üye alındı, genel başkanlığa Tekrar Hayrettin Nuhoğlu Seçildi.

HAYRETTİN NUHOĞLU MHP. İSTANBUL 1. BÖLGE 4. SIRA TBMM ADAYI OLARAK AİLE MENSUPLARINDAN VE TÜRKİYE HALKINDAN DESTEK İSTEDİ, Vakfın Onursal başkanı Ö. Çetin Nuhoğlu ve diğer aile önderleri bu konuda parti gözetmeksizin Hayrettin Nuhoğlu'nu destekleyeceklerini beyan ettiler.

 Öğlen yemeğine müteakip gösteri ve toplantı salonunda yöresel sanatçıların sahne alması ile üye davetliler eğlenceye doydu
Birçoğu ilçemizin güzide insanları olan Nuhoğlu ailesine, Gerçekleşen kongrenin hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

Faaliyet raporunun açıklanmasında Nuhoğlu vakfı her ne kadar aile vakfı şeklinde görünüyor olsa da faaliyet alanı Ulusal anlamda Eğitim, Kültür, Sanat Sosyal projeler geliştiren bir kurum niteliğinde olduğunu ortaya koydu.

Öncelikle Güneydoğu ve kırsal kesimdeki geri kalmış yörelerimizle yakın ilişkiler kurularak, Buradaki yardıma muhtaç ailelere, öğrencilere yönelik destekleme projeleri geliştirildiğini gördük.

Çeşitli beldelerde giyecek, Kırtasiye ve eğitim destek yardımları düzenli olarak yapıldığını gördük.

Trabzon Of ve Hayrattaki eğitimin yetersizliğini gören Vakıf Onursal Başkanı Ömer çetin Nuhoğlu, Uzun yıllar Hayrattan Üniversiteye ve kaliteli Orta öğrenime öğrencilerimizin giremediğini görerek, Of ve Hayratta eğitim seferberliği başlattı.

Birkaç yıldır devam eden çalışmalar sonuç vererek son sınavlarda pek ç ok öğrencimiz diledikleri okulları kazanarak iyi bir ortaöğrenim ve Yüksek öğrenim imkânı yakaladı.

Hayratta Halk eğitim müdürlüğüne destek vererek, Gençlerimizin birçok alanda meslek edinme kursları yolu ile iş ve meslek öğrenmelerine imkân sunmaktadır.

Hayrat ilçemiz yeni bir ilçe olması nedeniyle dışarıdan ilçemize gelen memurların barınabileceği konut imkanı yoktur.

1992 yılından beri devletimizde bu konuda somut bir proje gerçekleştirememiştir. Vatandaşın inşa ettiği yeni yapılanma yetersiz ve pahalı olması nedeniyle ilçemizde görev alan memurlar Trabzon’da ikamet etmekte her gün 75 Km. yolculukla işlerine gidip gelmektedirler. Bu ise memurlarımızın verimliliğini düşürmektedir.

Burada Nuhoğlu Vakfı büyük özverilerle birçok memurun ihtiyacına cevap veren lojman tesis etti.

Vakfın bünyesinde oluşturulan Akademik bir çalışma gurubu ile Hayratta örnek meyve fidanlığı tesis edildi, Burada alternatif ürünler yetiştirilerek halkımızın çay ve fındık ürününe alternatif seçenekler sunulmaya devam ediyor.

Kırsal kesimde yaşayan kız öğrencilerimizin orta öğrenimlerine ulaşımını sağlayan servis araçları tahsis edildi.

Her yıl Hayratta ve birçok ilde düzenlenen Nuhoğlu şenlikleri ile bölge halkının bir araya gelmesine eğlenmesine fırsat verilmektedir. Bu eğlence buluşmalarında Başta eğitim olmak üzere birçok sosyal projede başarı gösteren katılımcılara hediyeler, teşekkür plaketi verilmektedir.

Burada pek çok toplumsal ve sosyal çalışmalar daha yazabiliriz, bunları sitelerimizde ve netten sizlerde takip edebilirsiniz. Tekrar Nuhoğlu Ailesine ve Vakfına Başta Onursal Başkan Ö. Çetin Nuhoğluna, Vakıf başkanı, Aynı zamanda MHP İstanbul 1. Bölgeden 4.sırada Milletvekili adayı Hayrettin Nuhoğluna teşekkür ederiz.