ESKİ DEVLET ve MALİYE BAKANI ADNAN KAHVECİ'Yİ
ÖLÜMÜNÜN 17. YILINDA MEZARI BAŞINDA ANDIK

Her yıl olduğu gibi bu yılda kutlama ve kabir ziyaretini Soğuk hava, Yağış zor kıldı. Birçok vatandaşımız hava muhalefetini mazeret göstererek kabri başındaki törene gelemedi. Bu yılki töreni gençler açısından Trabzonspor maçı da bir mazeret oldu. Bütün bu imkansızlıklara rağmen Rahmetli Adnan Kahveciyi anma törenleri önemli organizasyonlara sahne oldu.
Vefat tarihi olan 05.02.2010 tarihinde Köprübaşı ve Beşiktaş Trabzonlular dernekleri bir tören düzenledi.
Her yıl olduğu gibi Adnan Kahveci ve Recep Yazıcıoğlu Kültür Platformu Beş Şubatı takip eden ilk pazar günü düzenlediği anma programlarını bu yılda yedi Şubat pazar günü Trabzon Dernekler Federasyonu birlikteliği ile kutlama  organizasyonu saat 11de Fatih'te Trabzon yemekleri ile meşhur  Diver restaurant'ta yapılan kahvaltı ile başlandı. Kahvaltıya birçok sivil toplum örgütü mensubu, bürokratlar ve vatandaşlarımız katıldı.

 Burada Rahmetli Adnan Kahveci anısına Kuran-ı Kerim okunarak dualar yapıldı. Kahvecinin kişiliği ve hizmetleri konulu kısa tanıtım konuşmasından sonra Yakacık'ta bulunan Kabristanına gitmek için birçok özel araba ve platformun temin ettiği üç otobüs ile yola çıkıldı. Bazı katılımcıların 1. köprüden bazılarının 2. köprüden ve TEM otoyolundan gitmesi kabri başındaki töreni olumsuz etkiledi, 1. Köprü ve Ankara asfaltından kabristana ulaşmak isteyenler yoğun trafik nedeniyle iki saat gecikince kabri başında birkaç tören ayrı ayrı yapılmış oldu.
Merhuma Allah'tan Rahmet Sevenlerine sabrı cemil niyaz ederiz.

   
     Kabristan resimleri Dursun Ali Yılmaz  www.medyakaradeniz.com