HAYRAT İLÇEMİZDE MİLLİ EĞİTİM FAALİYETLERİ

Milli Eğitim ve Halk Eğitim Müdürlükleri, Nuhoğlu Vakfı desteği ile İlçemizde ÖSS ve OKS Sınavlarında Öğrencilerimizin başarı çıtasını yükseltmek için eğitim desteği kursları düzenlendi.
   KURSLARA KATILIM ÜCRETSİZ

 HAYRAT LİSESİ, 'YARININ BARIŞI, BUGÜNÜN ÇOCUKLARINDADIR' ADLI PROJE HAZIRLADI
 TRABZON HAYRAT LİSESİ ÖĞRETMENLERİ HEDİYE GÜNÜ DÜZENLEDİ
Hayrat ilçemizde İMKB tarafından yaptırılan Hayrat lisesi, Hayrat Yatılı ilköğretim okulu, Modern teknoloji alt yapısı, Büyük şehirlerdeki eğitimin en büyük dezavantajı olan kalabalık sınıflar yerine 10-15 kişilik sınıflarda, Bilgisayarlı ,Internet erişimli, Çok amaçlı araştırma laboratuarları olan, sine vizyonla ders anlatımın yapıldığı, fiziksel, Görsel anlatımla derslerin yapıldığı harika bir eğitim imkanları hayratta çocuklarımıza sunulmaktadır.
   Evvelki yıllarda sadece daha iyi eğitim amaçlı ilçe dışına yapılan göçler, şimdilerde görülmüyor. evvelce göç edenler Büyükşehirlerdeki okullarda çok sık karşılaşılan asayiş,uyuşturucu,kalabalık sınıflar nedeniyle kaybolan , ağır tahribata maruz kalan çocuklarımızın velileri Hayratta kendilerine sunulan bu hizmeti öğrendiklerinde eğitim göçü düşüncesini terk ettiler.

Sosyal yaşam alanlarıyla çocuklarımızın eğitim,kültür,sanat,spor faaliyetlerini, Kaos ortamı olmadan özgürce yaşadıkları Hayrat milli eğitim kurumları imkanlarını gelin birlikte resimlerden izleyelim.  DEVAMI


Hayrat Kaymakamlığı Halk Eğitimi Müdürlüğü eski Hayrat lisesi binasına taşınarak, çok amaçlı yeni çalışma alanlarına kavuştu.
21 yıldır ilçemizde eğitim hizmeti veren ilçe Halk Eğitimi müdürü Turan Orakçı; Yeni fiziki ve teknolojik alt yapı ile donatılan Halk Eğitimi binamızda başta okuma yazma seferberliği olarak ana- kız okula kampanyası gereği bütün imkanlarını seferber ettiklerini beyan ettiler.
Teknolojik donanım alt yapısı ile Bilgisayar kullanımı, Internet erişimi,Kuaförlük, Biçki-Dikiş el sanatları alanlarında İlçemizin insanlarına tamamen ücretsiz hizmet vermeye devam ediyorlar. DEVAMI


Hayrat halk eğitimi merkezi yeni bilgisayar sınıfı DEVAMI
Hayrat İlçesi Halk Kütüphanesi hizmete girdi, Kütüphanemize kitap bağışlarınızla katkıda bulunabilirsiniz.
Adres: Hayrat İlçesi halk kütüphanesi müdürlüğü DEVAMI

ÖNEMLİ  DUYURU

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün  organizasyonunda gerçekleştirilen ÖSS  sınavlarına hazırlık kursları başlamıştır.
kurslar tamamen ücretsiz olup, ÖSS ye girmek isteyen herkese açıktır.

Site irtibat: hayratli@gmail.com  0535 746 55 48