Hundez'lilerin 3. Buluşması Bayramlaşma.

   Hayrat ilçemizin Merkez mahallelerinden, Eski adıyla (HUNDEZ) li hemşerilerimizin artık klasikleşmeye başlayan buluşmalarının üçüncüsü Ümraniye Anafen ilköğretim okulu salonlarında Kurban bayramı vesilesi ile gerçekleşti.

  İstanbul'da yaşamaya mecbur(!) kalmış, Memleket ve komşu hasretini yaşayan, Eski Of, Yeni hayratlılar olarak, Şehrin kaosunda varlıklarını korumanın, komşuluk ve akrabalık ilişkilerini canlı tutmakla mümkün olacağı düşüncesiyle gerçekleştirmeye başladıkları "Hundez'liler Buluşmaları" daha canlı, daha fazla katılım ile ve en önemlisi katılımlarda birebir tanışmak, bu tanışıklığı ikili ilişkilerle geliştirmenin sağlanacağı maddi ve manevi kazanımlar bizlere daha fazla güç ve mutluluk vereceğine inanıyoruz.
    Birinci buluşma Piknik, İkinci Buluşma İftar, Üçüncü Buluşma Bayramlaşma organizasyonlarında acemilikten kaynaklanan birçok olumsuzluklar yaşadık, Gelecekteki buluşma için çok daha ciddi hazırlanacak, hemşerilimize ulaşmada ve organizasyon şekli ve mekanı konusunda sizlerin tekliflerine açık olacağız.
    Bu konudaki düşüncemiz Buluşma Eğitici ve Eğlenceli olmalı, Bu nedenle Öncelikle Hundezin tarihi, Eski ve yakın tarihteki Misyonu, Günümüzdeki Hundezlilerin Misyonu üzerine yapılacak araştırmayı bütün komşularımıza Yazılı ve Görsel olarak sunmak istiyoruz, Bu konuda sizlerin katkılarınız bizleri mutlu edecektir.
    Buluşmalarımızda mutlaka yöresel müzik ve eğlence olmalı diye düşünüyoruz, Bu konudaki tekliflere de açık olacağız, Bu nedenle mekan seçiminde eğlencenin ve fikri sohbetlerin, gençlerin, bayanların rahat edebileceği, yaşlıların rahatsız olmayacağı mekanlar tercih edilmesinin doğru olacağına inanıyoruz.
    Bu konuda öncelikle ilçemizin derneklerini ve hemşerilerimizin tesislerini tercih etmenin amaca fazlaca hizmet edeceğine inanıyoruz.
     Bu düşüncenin kurumlaşması gerektiğine inanıyoruz, Bu şekilde dayanışmamızın çok dava verimli olacağı, Bu koca şehirde yabancılaşmaktan korunacağımıza inanıyoruz. Bu projeleri şimdilik Hayrat.net üzerinden sonraları alan adı bizde olan Hundez.net üzerinden oluşturulacak bir dinamik site ile sürdürmekte fayda var.
Konuya Katkı İçin Mesaj
YAZ