REYMALİ İSTANBUL'DA
Hayrat Gülderenin sevilen esnafı Reymali (H.Ali Coşkun) kapağı İstanbul'a attı. İstanbul'da yeni bir hayat kurmaya çalışan hemşerimiz ozanlığa soyundu, aşağıda Reymalinin şiirleri  ve dua kitabından alıntılar.
Hayrat'lı Ellidokuzoğlu aile kabristanı KARACAAHMET MEZARLIĞI ÜSKÜDAR
Süzerlerin İstanbula yaptığı en büyük kötülük, bu tarihi mekana böyle hilkat kulesi inşa ettiren 1995 parlementosu,şişli belediyesi halkın gönlünde hep mahküm olacaklardır, zaten şişli başkanı kaçak, anap ise yok oldu
ANNEM VE BABAM ALLAH RAHMET EYLESİN rUHLARINA EL FATİHA ÜSKÜDAR MEYDANINDA ÇALEKTEN ARKADAŞLARIN TÜRBESİ    

 

         Euzu billahi mineşşeytanirraciym Bismillahirrahmanirrahim  Elhamdûlillahi Rabbil Alemin
 Amin: Essâlâtu vesselâmu Aleyke ya Resulullah, Esselâtu vesselâmu Aleyke ya Habibullah. Esselâmu seyyidel evveline vel ahirin velhamdulillahi Rabbil Alemin. Vel akîbetul muttakiyn.
      İlahi ya Rabbi, ilahi ya Rabbi İlahi Ya Rabbil Alemin, Ne istemissen bizden onu dileriz senden. Ya Rabbi bizi doğru yola,niğmet,Mutluluk verdiklerinin yoluna, sıratil mustekiyme ulaştır.
     Hidayet üzere olup, Hidayete eriştir. Affedicisin affetmeyi çok seversin, bizleride olduğumuz gibi af eyle. Bizlere acı, Rahmetini, merhametini,mağfiretini,faziletini, dostluğunu üzerimizden eksik etme,iki cihanda aziz eyle.
    İman, İlim, huşu, ihlas, Takva sahibi kullarından eyle. İmanımızı, İnancımızı,güzel ahlakımızı, muhabbetimizi, taklitten tahkika ulaştırdığın; birbirine Hakkı,Sabrı tavsiye eden, iyiliği emredip, kötülükten men eden, sana tevekkül ile ebedi saadet ve bahtiyarlığa ulaştırdığın Salih kulların zümresine dahil eyle; Sağlıklı, Huzurlu, İmanlı, Mutlu İslami bir yaşam ver. Tüm yaşamımız boyunca hoş olmayan değişikliklerden sana sığınırız, bizleri koru.
    Ya rabbi