Uzun zamandır açılmasını beklediğimiz İkizdere Ridos termal tesisleri mevsimin son günlerinde hizmete girdi, henüz yeterli personelin henüz istihdam edilmediği tesis 2009 sezonuna hazırlanıyor. Bina ve donanım olarak hiç sözümüz yok, çok mükemmel Akdeniz'in 5 yıldızlı tesislerini aratmayacak bir tesis, Burası konaklama tesisi olarak hizmet vermeyi düşünüyorsa sorun yok, kaplıca,Termal tesis olarak hizmet verecekse pek olumlu izlenimlerim olmayacak. Tesiste kaynağından 72 derece çıkan sıcak su havuzlara 40 derece olarak verilmesi bir facia, ayrıca suyun içeriği haddinden fazla gözle görülen madde dolu (kireç-kükürt herhalde) Rize merkeze 40km civarında olan tesiste yapılması gereken modernizasyon yapılır herhalde. Ayder termal tesislerine alternatif olarak hayal ettiğimiz tesis henüz termal olarak yeterli değil.
Erkekler iç havuz, aynısı bayanlarada var  açık genel havuz, soğuk havalarda yüzmek sakıncalı, kafayı üşütme tehlikesi var !!!!!
 
Gözaydın ailesi 2008 Ramazan bayramında İkizdere Ridos kaplıca tesislerinde, Kaplıca yerleşim ve mekan olarak doğu karadenizin bir numaralı tesisi, lakin kaynağından 72 derece çıkan su havuzlara 40 derece olarak verilmesi sıkıntılara sebep oluyor. Tesis sorumlulardan acilen 72 derecelik suya ihtiyacı olanların ihtiyaçlarına uygun bir havuz tesis etmelerini diliyoruz.
Kaplıca deyince bu toplum sıcak su anlar, vücut sıcaklığının 36,5 derece olduğunu düşünürsek 40 derece sıcak su değil herhalde, Pek çok kaplıcada bulunan aslan ağzı tabir edilen çok sıcak suyu bununan havuzu Lidos yetkililerinden bekliyoruz.